Czym Łódź zaskakuje dzieci

Książki, klocki, gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży, poświęcone przestrzeni miejskiej Łodzi trafiają właśnie do łódzkich szkół. Publikacje i zabawki w ciekawy sposób przedstawiają pojęcia związane z architekturą i urbanistyką.

Książki, klocki, gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży, poświęcone przestrzeni miejskiej - pomoce edukacyjne przedstawiające pojęcia związane z architekturą i urbanistyką.

Książki, klocki, gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży, poświęcone przestrzeni miejskiej Łodzi trafiają właśnie do łódzkich szkół. Publikacje i zabawki w ciekawy sposób przedstawiają pojęcia związane z architekturą i urbanistyką. Chodzi o to, by poprzez zabawę prezentowane hasła pozostawały w pamięci młodych odkrywców.

Jak podkreślają inicjatorzy projektu książki, odpowiadają między innymi na pytania: Czym zaskoczy was Łódź? Jak powstaje i jak działa miasto?

Przygotowane są trzy książki - dla dzieci, dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz dla starszej młodzieży licealnej i akademickiej (dwie doczekały się już publikacji, a trzecia zostanie wydana w przyszłym roku). Zasadą serii jest to, że dostosowując się do poziomu czytelnika, prowadzi go przez te same pojęcia związane z przestrzenią miasta. Tłumaczą, czym jest miasto, kamienica, pierzeja, pasaż, willa, pałac czy fabryka. Nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli dzięki temu lepiej poznać Łódź.

Pomoce naukowe zostały zaprojektowane w ramach programu edukacyjnego „Nasza Łódź". Jego celem jest budowanie lokalnej tożsamości wśród młodego pokolenia łodzian oraz wsparcie procesu rewitalizacji miasta. Program wpisuje się również w wytyczne MEN, dotyczące elementów edukacji regionalnej.

Polecane aktualności

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Księży Młyn -  Stefan Brajter

Łódź buduje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Półmetek prac w kolejnych famułach, a w nich poczta, świetlica dla najmłodszych, pracownie twórcze i... więcej

Łódź edu kul | pakiet #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Elżbieta Maciejewska / Wydział Kultury

Wydział Kultury UMŁ zainicjował powstanie cyklu wydarzeń oraz pakietu edukacyjnego, adresowanego do... więcej

Kontakt