11 mln na zakładanie firm w Łodzi

Łodzianie są przedsiębiorczy. Czasem trzeba tylko wspomóc przyszłego młodego biznesmena. Dlatego miasto wraz z partnerem, firmą HRP przeznacza ponad 11 mln zł m.in. unijnych pieniędzy na wsparcie tych, którzy chcą założyć własną firmę.

Ewa Żuber, Malwina Graczykowska i Radosław Grzelewski
Przepis na biznes - wsparcie przedsiębiorczości mieszkańców obszaru rewitalizacji Miasta Łodzi realizuje miasto wraz z firmą HRP

240 osób będzie mogło liczyć na jednorazowe wsparcie, które przeznaczy na zakup sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia działalności, ale i comiesięczną "pensję", za którą przez rok można opłacać rachunki: czynsz za lokal, media, ubezpieczenie.

Przepis na biznes - wsparcie przedsiębiorczości mieszkańców obszaru rewitalizacji Miasta Łodzi realizuje miasto wraz z firmą HRP. Projekt jest dofinansowany prawie w całości z dotacji z Unii Europejskiej.

Dzięki niemu chcemy kompleksowo pomóc 240 mieszkańców z obszaru rewitalizacji znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. To propozycja dla tych, którzy są gotowi rozpocząć prowadzenie własnej działalności i skończyli 30 rok życia. Na jakie wsparcie można liczyć?

- Każda osoba zakładająca własną firmę dostanie bezzwrotną dotację w wysokości 23.050 zł oraz po 2.250 zł miesięcznie przez kolejny rok. Comiesięczne wsparcie pozwoli m.in. na opłacenie stałych rachunków: wynajmu lokalu, mediów czy ubezpieczenia - mówi Malwina Graczykowska z firmy HRP, która rozpoczęła rekrutację osób zainteresowanych wsparciem.

Podobną dotację wzięli wcześniej: Ewa Żuber, która dziś prowadzi studio fotograficzne APARATKA EWA ŻUBER FOTOGRAFIA oraz Radosław Grzelewski, który otworzył agencję reklamową "Smart Team Studio". Obydwoje twierdzą, że każda osoba, która myśli o założeniu swojej firmy przy wsparciu unijnym dostanie pomoc chociażby przy pisaniu biznesplanu. Dotacja jest zaś wkładem w zakup urządzeń niezbędnych do ruszenia z własnym biznesem. A comiesięczna "wypłata" pozwala przez rok nie martwić się o to z czego opłaci się np. rachunki za czynsz, ale skupić na rozwijaniu firmy - szczególnie w ciężkim okresie pandemii.

Ruszyła rekrutacja zainteresowanych osób. Gdzie się zgłaszać? Do biura lidera projektu, firmy HRP przy ul. Tymienieckiego 19a, np. dzwoniąc na numer 42 207 22 00. Dokumenty i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie  hrp.com.pl.

Więcej informacji: Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UMŁ, ul. Piotrkowska 113, tel. 42 272 62 41.

Polecane aktualności

Herb Łodzi

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Budżet obywatelki w bibliotekach

650 tys. zł. z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

650 tys. zł. z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki. Łodzianie wybrali 38 projektów do... więcej

Kontakt