Ericsson rozwija centrum R&D w Łodzi

Globalny inwestor, firma Ericsson, rozwija w Łodzi centrum badawczo-rozwojowe. W najbliższym czasie firma zamierza pogłębić współpracę z łódzkimi uczelniami, kontynuować działalność na rzecz społeczności lokalnej i stać się wiodącym partnerem miasta w branży ICT oraz stworzyć nowe miejsca pracy.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Paweł Szczerkowski, szef Ericsson R&D Center w Polsce -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Paweł Szczerkowski, szef Ericsson R&D Center w Polsce , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

- Obecność firmy Ericsson w Łodzi to duża wartość dla miasta, podnosząca jego znaczenie jako rozwijającego się centrum technologicznego w Polsce – mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, gratulując firmie dotychczasowych sukcesów oraz wyróżnień w działalności społecznej, która z pewnością znajdzie swój wyraz w Łodzi. Paweł Szczerkowski, szef Ericsson R&D Center w Polsce dodał, że chciałby, aby to właśnie w Łodzi tworzono najnowsze technologie i rozwiązania, z których korzystał będzie cały świat.

Inżynierowie z łódzkiego R&D Center będą głównie pracować nad rozwojem technologii komunikacji radiowej 2G/3G/4G i najnowszej 5G. Pracownicy tworzyć będą najwyższej klasy nowe rozwiązania, które działać będą szybciej, precyzyjniej i bezpieczniej. W związku z zapotrzebowaniem na nowych pracowników firma wynajęła nowe biura i wdraża wiele projektów społecznych wspierając środowisko naukowe i wszystkich zainteresowanych karierą w branży informatycznej.  Poszukiwani są absolwenci kierunków technologicznych, osoby znające podstawy pisania oprogramowania, ale także wszyscy z otwartym umysłem, którzy mają pomysł na siebie i swój biznes.

Firma prowadzi wiele inicjatyw dla studentów i uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą technologii informatycznych i komunikacyjnych, są to liczne kursy, szkolenia i warsztaty, m.in. Akademia Telekomunikacji, Ericsson Summer School , Testing Academy, Software Development Academy, IT for SHE oraz konkursy „Matematyka Moja Pasja”, Infosukces. Ericsson jest też partnerem miejskiego programu „Młodzi w Łodzi”.         

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Kontakt