Konkurs rozstrzygnięty. Oto nowe lokale dla kreatywnych

Dwa butiki z autorską odzieżą i wyposażeniem wnętrz, muzeum działających komputerów, ręcznie robiona biżuteria, warsztaty matematyczne dla dzieci oraz nauka fotografii - to sześć pomysłów nowych najemców w programie "Lokale dla Kreatywnych".

Dzięki miejskiemu programowi osoby związane z sektorem kreatywnym mogą nająć lokale w centrum Łodzi na preferencyjnych warunkach -  fot. UMŁ
Dzięki miejskiemu programowi osoby związane z sektorem kreatywnym mogą nająć lokale w centrum Łodzi na preferencyjnych warunkach , fot. UMŁ

Zakończyła się kolejna, 18. edycja konkursu "Lokale dla Kreatywnych", do której zgłoszono 14 lokali. Chętni najemcy przedstawili oferty dla 8 lokalizacji, ale nie wszystkie aplikacje spełniały wymagane kryteria. Dlatego ostatecznie zagospodarowanych zostanie sześć pomieszczeń usługowych. W jednym z nich znajdować się będzie Muzeum Komputerów i Konsol. - Latem chcemy uruchomić muzeum przy Piotrkowskiej 15, będzie to interaktywna wystawa, taka podróż sentymentalna poprzez lata 70., 80., 90. i początek XXI w. Wszystkie komputery są sprawne, gotowe do zabawy i wypchane po brzegi oprogramowaniem z epoki - zapowiada pomysłodawca projektu Piotr Potera. 

W Muzeum Komputerów i Konsol pojawi się ok. 25 eksponatów, m.in. komputery Commodore, Amiga, Atari, konsole typu Pegazus i Famiclone oraz starsze modele komputerów Macintosh i PC.

W pozostałych lokalach powstaną także: studio filmowo-fotograficzne, butik autorski z ciuchami Macieja Sieradzkiego DZKY, sklep z ręcznie wykonaną biżuterią, placówka edukacyjna dla dzieci, w której prowadzone będą zajęcia, warsztaty kreatywne i zabawy matematyczne oraz lokal z unikatową serią odzieży, grafiki, wystrojem wnętrz.

Wynajęte pomieszczenia znajdują się przy ul. Piotrkowskiej 15, 38 i 149a oraz ul. Sienkiewicza 38, 48 i 52. Stawki czynszu wahać się będą od 8 do 16 zł za m kw.

Polecane aktualności

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Kontakt