1,5 mln zł dla mieszkanek Domu Samotnej Matki, dzięki projektowi miasta i Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”

70 Pań z Domu Samotnej Matki będzie uczyło się podstawowych życiowych umiejętności i zdobędzie zawód, ale przede wszystkim uwierzy w siebie i swoje możliwości. Rusza wspólny, wart 1,5 mln zł projekt miasta i Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”.

Dom Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi
70 Pań z Domu Samotnej Matki będzie uczyło się podstawowych życiowych umiejętności i zdobędzie zawód

- Nikogo już nie trzeba przekonywać, że rewitalizacja to nie tylko remonty kamienic i ulic. To również te projekty mniej spektakularne, ale ważne. Ten, o którym dziś powiem jest wyjątkowy dla mnie osobiście, dla kobiety i matki. Chcemy pomóc ponad 70 kobietom, które dziś mieszkają w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Taki Dom to miejsce bezpieczne, dla mamy i dziecka. Kobiety trafiły tu uciekając z miejsca, gdzie była przemoc, uzależnienia i brak warunków do wychowania dziecka. I tu, w Domu Samotnej Matki, muszą nauczyć się podstawowych życiowych umiejętności, ale przede wszystkim - uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Panie będą się więc uczyć: dbania o zdrowie swoje i swojego dziecka, organizacji codziennego życia, planowania swoich wydatków, znajomości prawa czy umiejętności korzystania z instytucji ochrony zdrowia czy urzędów. A nawet gospodarowania swoim czasem. Kolejnym szczeblem będą szkolenia zawodowe i staże, które pozwolą matkom znaleźć pracę i stanąć na własne nogi. W czasie kursu młode mamy dostaną stypendia oraz będą mieć zapewnioną opiekę nad dzieckiem w trakcie szkolenia zawodowego. Projekt realizujemy z  Fundacją Służby Rodzinie „Nadzieja”, a mamy na niego prawie 1,5 mln zł. Mocno trzymam kciuki za wszystkie dzielne mamy! – powiedziała prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Projekt "Samodzielność mamy" rusza już teraz, a potrwa 2 lata. 

- Projekt "Samodzielność mamy" zakłada szerokie wsparcie społeczne, czyli jak wzmocnić kobietę, by nabrała kompetencji zawodowych. Doszliśmy do takiej konkluzji, że najważniejsza jest relacja, poszanowanie drugiego człowieka, powiedzenie mu: jesteś wystarczająca, dasz radę, wierzę w ciebie. A więc odpowiednie wsparcie: społeczne, ale i materialne, informacyjne, duchowe, czyli znalezienie odpowiednich "zasobów" w drugim człowieku. Pokazanie takiej mamie, w czym jest dobra, czego może nauczyć innych. I to jest clou tego projektu - mówi  Wioletta Jóźwiak - Majchrzak z Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi.

Projekt "Samodzielność Mamy..." realizowany jest w ramach jednego z działań w ramach rewitalizacji społecznej "Aktywizacja społeczno - zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - miasto Łódź".

Polecane aktualności

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowy, nietypowy wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

Nowy, nietypowy festiwal poświęcony jest zjawisku młodego reportażu. W Polsce, reportaż to jeden z... więcej

Projekt uchwały "śmieciowej"

Wspólna konferencja prasowa wiceprezydent miasta Łodzi i łódzkich spółdzielców przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni dyskutują nad projektem uchwały wprowadzającym... więcej

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Jemy w Łodzi - Pizza fest

Pizzomaniacy łączcie się – rusza największe łódzkie święto pizzy

Informacja prasowa

Już w najbliższy piątek 29 stycznia, rozpoczyna się festiwal Pizza Fest organizowany przez Jemy w... więcej

Kontakt