Zmiany w nowej siatce komunikacyjnej

Minęło pierwsze pięć dni funkcjonowania nowej siatki połączeń komunikacji miejskiej. Przyszedł czas na pierwsze podsumowanie wprowadzonych zmian i korekty, m.in. w oznakowaniu przystanków i czytelności rozkładów jazdy. Zmienią się także trasy autobusów linii 59, 73 i 79.

Zmiany i korekty dotyczą głównie informacji pasażerskiej, którą okazała się nie do końca czytelna. Rozkłady jazdy zostaną powiększone do formatu A3 i w miarę możliwości rozwieszone w gablotach na przystankach, a także przewieszone trochę niżej, podobnie jest z mapami, które jak się okazało wiszą zbyt wysoko.

Od poniedziałku uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy przy Manufakturze, gdzie zatrzymywać się będą wszystkie autobusy jadące ulicą Zachodnią w kierunku południowym. Przystanek ten umożliwi przesiadkę z autobusu na tramwaj. Jeżeli mieszkańcy zasygnalizują potrzebę uruchomienia przystanku na tej samej wysokości w kierunku północnym  Zarząd Dróg i Transportu sprawdzi sytuację i podejmie odpowiednie kroki, by ją rozwiązać.

W związku z pojawieniem się nowego przystanku, linie autobusowe 59, 73 i 79, zmienią trasę i jadąc w kierunku południowym będą skręcały z ul. Zachodniej w ul. Ogrodową, co umożliwi pasażerom przesiadkę również w tramwaj linii 6, następnie skręcą w ul. Nowomiejską i dojadą do placu Wolności. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą ul. Legionów i skręcą w ul. Zachodnią.

- Cały czas analizujemy sytuację, będziemy wdrażać kolejne zmiany – zapowiada Michał Chylak, zastępca dyrektora ZDiT.

- Przyglądamy się przede wszystkim czasom przejazdów, przeprowadzamy analizy, ale to są dopiero pierwsze dni. Widzimy, że na niektórych liniach trzeba będzie zastosować jeszcze korektę czasu przejazdu tak, by spełnić ten bardzo ważny postulat punktualności, ale to wymaga dopracowania – dodał Zbigniew Papierski prezes MPK i zapowiedział, że po świętach wielkanocnych sprawdzona zostanie również kwestia połączeń wczesno-porannych i nocnych, zwłaszcza w weekendy. Jeżeli analizy wykażą, iż wymagana jest korekta połączeń, to zostanie ona przeprowadzona. 

Problem przesiadki w Łagiewnikach między liniami autobusowymi 51 i 61 również został rozwiązany. Kierowcy obsługujący linię 61 zostali ponownie poinstruowani o obowiązku czekania na przyjazd autobusu nr 51, by zagwarantować pasażerom przesiadkę. Przesiadki gwarantowane pojawiają się także w Wiskitnie pomiędzy liniami 71 i 92 oraz na terenie gminnym Nowosolna pomiędzy autobusami 53 i 91.

- Zależy nam, by mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi, bo dzięki nim jesteśmy w stanie podjąć interwencję i wprowadzić korekty – mówi Tomasz Bużałek z Biura Strategii Miasta UMŁ.

Przypominamy również, że autobusy nocne zapewniają przesiadkę na wspólnym przystanku przy al. Kościuszki. Na tę zmianę środka transportu w rozkładzie jazdy zarezerwowano 6 minut.  

Polecane aktualności

Jak można się spisać?

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do końca... więcej

Księży Młyn

Łódź buduje Księży Młyn. Remontujemy famuły, budujemy estradę, klub i restaurację

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Jak się zmieni zabytkowe osiedle i jakie jeszcze kryje tajemnice? Zapraszamy na cykl spacerów... więcej

Dodatkowe 10 mln zł na łódzkie drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W tym roku wyremontujemy więcej ulic. Dzięki dodatkowym 10 mln zł nowy asfalt pojawi się na... więcej

Lalka Astra -  fot. MOMAKIN

Astra gotowa do podróży w kosmos. W Łodzi powstały lalki do nowego filmu Michała Łubińskiego

informacja prasowa

Ma zaledwie 15 centymetrów, robi ponad 60 różnych min, bo ma wymienne szczęki i czoła. Ma też... więcej

Zmiany na Zdrowiu. Przygotowania do łódzkiego metra

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od poniedziałku 19 kwietnia nie będą kursowały tramwaje na Zdrowie. Przygotowane zostaną przystanki... więcej

Kontakt