Zmiany w nowej siatce komunikacyjnej

Minęło pierwsze pięć dni funkcjonowania nowej siatki połączeń komunikacji miejskiej. Przyszedł czas na pierwsze podsumowanie wprowadzonych zmian i korekty, m.in. w oznakowaniu przystanków i czytelności rozkładów jazdy. Zmienią się także trasy autobusów linii 59, 73 i 79.

Zmiany i korekty dotyczą głównie informacji pasażerskiej, którą okazała się nie do końca czytelna. Rozkłady jazdy zostaną powiększone do formatu A3 i w miarę możliwości rozwieszone w gablotach na przystankach, a także przewieszone trochę niżej, podobnie jest z mapami, które jak się okazało wiszą zbyt wysoko.

Od poniedziałku uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy przy Manufakturze, gdzie zatrzymywać się będą wszystkie autobusy jadące ulicą Zachodnią w kierunku południowym. Przystanek ten umożliwi przesiadkę z autobusu na tramwaj. Jeżeli mieszkańcy zasygnalizują potrzebę uruchomienia przystanku na tej samej wysokości w kierunku północnym  Zarząd Dróg i Transportu sprawdzi sytuację i podejmie odpowiednie kroki, by ją rozwiązać.

W związku z pojawieniem się nowego przystanku, linie autobusowe 59, 73 i 79, zmienią trasę i jadąc w kierunku południowym będą skręcały z ul. Zachodniej w ul. Ogrodową, co umożliwi pasażerom przesiadkę również w tramwaj linii 6, następnie skręcą w ul. Nowomiejską i dojadą do placu Wolności. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą ul. Legionów i skręcą w ul. Zachodnią.

- Cały czas analizujemy sytuację, będziemy wdrażać kolejne zmiany – zapowiada Michał Chylak, zastępca dyrektora ZDiT.

- Przyglądamy się przede wszystkim czasom przejazdów, przeprowadzamy analizy, ale to są dopiero pierwsze dni. Widzimy, że na niektórych liniach trzeba będzie zastosować jeszcze korektę czasu przejazdu tak, by spełnić ten bardzo ważny postulat punktualności, ale to wymaga dopracowania – dodał Zbigniew Papierski prezes MPK i zapowiedział, że po świętach wielkanocnych sprawdzona zostanie również kwestia połączeń wczesno-porannych i nocnych, zwłaszcza w weekendy. Jeżeli analizy wykażą, iż wymagana jest korekta połączeń, to zostanie ona przeprowadzona. 

Problem przesiadki w Łagiewnikach między liniami autobusowymi 51 i 61 również został rozwiązany. Kierowcy obsługujący linię 61 zostali ponownie poinstruowani o obowiązku czekania na przyjazd autobusu nr 51, by zagwarantować pasażerom przesiadkę. Przesiadki gwarantowane pojawiają się także w Wiskitnie pomiędzy liniami 71 i 92 oraz na terenie gminnym Nowosolna pomiędzy autobusami 53 i 91.

- Zależy nam, by mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi, bo dzięki nim jesteśmy w stanie podjąć interwencję i wprowadzić korekty – mówi Tomasz Bużałek z Biura Strategii Miasta UMŁ.

Przypominamy również, że autobusy nocne zapewniają przesiadkę na wspólnym przystanku przy al. Kościuszki. Na tę zmianę środka transportu w rozkładzie jazdy zarezerwowano 6 minut.  

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt