To znaki pionowe decydują o wyznaczeniu miejsca płatnego postoju

Radni PiS - Marta Grzeszczyk, Sebastian Bulak i Łukasz Magin - zwrócili się do wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie niewłaściwego ich zdaniem oznakowania miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania i pobierania opłat za nie. Radny Bartosz Domaszewicz (PO) uważa, że „radny Magin jest znany z budowania swojego kapitału politycznego na straszeniu mieszkańców. Mieliśmy już tego przykład przy opłacie za śmieci.

Pan radny wzywał, by mieszkańcy na drodze sądowej odzyskiwali od miasta część, jego zdaniem, błędnie naliczonej opłaty. Jak się później okazało przegrał sprawę w Samorządowym Kolegium Odwoławczym i w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym”.

Radni PiS w piśmie do wojewody sugerują podjęcie interwencji w sprawie opłat parkingowych w ramach wykonywanych funkcji kontrolno-nadzorczych nad samorządem terytorialnym. 17 października złożyli interpelację, w której zwrócili uwagę na braki, ich zdaniem, w oznakowaniu poziomym na części miejsc postojowych w łódzkiej strefie płatnego parkowania, „które skutkują bezpodstawnym wzbogaceniem gminy poprzez pobieranie od mieszkańców i osób przyjezdnych nienależnych opłat parkingowych w miejscach, które nie spełniają wymogów opisanych w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z 2013 roku”. Chodzi o wymóg równoczesnego oznaczenia płatnych miejsc postojowych znakiem pionowym D-44 i znakiem poziomym P-18 lub P-19. Radni wnoszą do wojewody o dokonanie analizy zgodności z prawem przepisów uchwały Rady Miejskiej z grudnia 2015r. o ustanowieniu strefy płatnego parkowania, a w przypadku niezgodności, podjęcie kroków prawnych w celu uchylenia uchwały w całości lub w części.

-Mamy kolejną odsłonę budowania polityki na strachu. Rzeczywiście zgodnie z wyrokiem sądu, należy uzupełnić oznakowanie poziome w strefie płatnego parkowania, jednakże ten sam wyrok wskazuje, że decydujący jest znak pionowy – wskazujący miejsce parkingowe i informujący o strefie płatnego parkowania. Wniosek jest taki – za parkowanie należy płacić. Ponadto apeluję do radnego Magina, żeby przestał straszyć łodzian - podkreślił radny Bartosz Domaszewicz.

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt