Loże VIP gotowe do użytku

Na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 zakończyły się prace związane z wykończeniem poziomów, na których znajdują się loże VIP z salami konferencyjnymi oraz strefy dla dziennikarzy.

W środę odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział m.in. dwaj radni zaangażowani w realizację tego projektu. - Razem z panem Mariuszem Przybyłą zabiegaliśmy o to, żeby dokończyć urządzenie Skyboksów, przestrzeni konferencyjnej i pomieszczeń dla mediów, by ta zachodnia trybuna była w pełni funkcjonalna. Podmioty wynajmujące nowe pomieszczenia będą mogły organizować tu spotkania biznesowe i różne okolicznościowe imprezy. Koncepcja rozwoju tego obiektu jest taka, żeby jak najbardziej skomercjalizować dostępne przestrzenie, by stadion na siebie zarabiał i żył również poza dniami meczowymi – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Paweł Bliźniuk.

Prace wykończeniowe kosztowały ok. 3 mln zł. Po ich zakończeniu trybuna stadionu przy al. Unii wzbogaciła się o ok. 1,7 tys. powierzchni użytkowej. Znalazło się na niej m.in. 18 lóż VIP (o pow. ok. 25 m kw każda) oraz dwukrotnie większa tzw. loża prezydencka. Powstały trzy dodatkowe sale konferencyjne o pow. od 40 do 70 m kw i pomieszczenia cateringowe. Wszystkie zostały odpowiednio wyposażone w: stoły, krzesła, fotele, umywalki, lodówki, telewizory, urządzenia potrzebne do przygotowywania posiłków itd. Prace wykończeniowe objęły również skrzydło przeznaczone dla dziennikarzy, w którym przygotowano do użytku pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 180 m kw.

- Bardzo się cieszymy, że ta inwestycja została zakończona. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się przyciągnąć biznes do Łódzkiego Klubu Sportowego. Dzięki tym lożom będzie świetna okazja do tego, żeby razem spędzać czas i oglądać mecze. To kolejny krok w kierunku dokończenia całej inwestycji przy al. Unii, czyli oddania obiektu z czterema trybunami – powiedział Przybyła.

W tym tygodniu nowe pomieszczenia mają być przekazane Miejskiej Arenie Kultury i Sportu, która jest operatorem stadionu przy al. Unii. Po raz pierwszy loże VIP mają się zapełnić 4 listopada, podczas meczu piłkarzy ŁKS z Rozwojem Katowice.

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt