Modernizacja Anilany

Do 15 grudnia 2017 mają się zakończyć prace związane z modernizacją kąpieliska Anilana przy ul. Sobolowej 1. Inwestycja będzie kosztowała miasto ponad 8,7 mln zł.

„Umowę na przebudowę tego kompleksu podpisaliśmy 12 września 2016, a na jej realizację mamy 15 miesięcy. Mimo mroźnej zimy prace szybko postępują. Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj, więc najpierw musiał powstać projekt. Ten etap jest już za nami i trwają prace na placu budowy. Rozebrano budynek stojący wzdłuż ulicy Sobolowej i zamontowano elementy stalowej niecki głównego basenu. Jest też zbrojenie pod budynek technologii wody" - poinformowała na konferencji prasowej Małgorzata Belta z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Kierownik budowy z firmy Skanska Łukasz Balter wyjaśnił, że wspomniane prace projektowe zakończyły się w roku 2016, w którym uzyskano również pozwolenia na budowę. Jego zdaniem do 15 grudnia 2017 przebudowa obiektu będzie zakończona. „Nie przewidujemy problemów z terminami" - podkreślił Balter.

„Aktualnie poszerzana jest niecka po starym basenie. Zrobiona jest też m.in. podwalina pod spód nowej, stalowej niecki. Pojawiły się też elementy nawodnienia. Na razie to jednak tylko mała część tego, co będzie zrealizowane. Cały obiekt to bowiem trzy baseny. Największy, o wymiarach olimpijskich 50 m x 25 m, będzie miał stalową nieckę i głębokość od 1,5 m do 2,2 m. To basen spełniający wymogi FINA, co umożliwi organizację zawodów pływackich. Dodatkowo będą też dwa baseny mniejsze - rekreacyjny z biczami wodnymi, masażami i innymi atrakcjami oraz brodzik dla dzieci. Dla tych ostatnich powstanie też plac zabaw. Przy obiekcie będzie parking na 70 aut" - dodał kierownik budowy.

Inwestycja jest realizowana na terenie o powierzchni 16 tys. m kw. Będzie on zagospodarowany w sposób umożliwiający dalszą rozbudowę obiektu. Więcej o przebudowie pływalni przy ul. Sobolowej można przeczytać tutaj.

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt