Polska - Holandia 14:13

Od zwycięstwa nad Holandią reprezentacja Polski w rugby zainaugurowała występy na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi. Podopieczni Blikkiesa Groenewalda wygrali 14:13, a ich triumf oklaskiwało z trybun ok. 9 tys. kibiców.

Mecz rozegrany w ramach Rugby Europe Trophy dostarczył wiele emocji. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 8. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym wykonanym przez Josha Gascoigna. Dwie minuty później ten element gry wykorzystał Wojciech Piotrowicz, doprowadzając do remisu. Później Holendrzy zdobyli dziesięć punktów po przyłożeniach Storma Carrola i Amira Rademakera. Prowadzenie Holendrów mogło być bardziej okazałe, jednak Gascoigne dwukrotnie nie trafił między słupy z podwyższenia. Skuteczniejszy był Piotrowicz, który tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył kolejne trzy punkty po karnym, zmniejszając stratę Polaków do siedmiu oczek.

Po zmianie stron gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej w obronie i nieco skuteczniej w ataku. W 53. minucie Andrzej Charlat zdobył dla biało-czerwonych pierwsze i, jak się później okazało, jedyne w tym meczu przyłożenie. Co prawda Piotrowicz nie trafił po nim z podwyższenia, jednak zrehabilitował się w końcówce meczu, gdy po rzucie karnym z 40 metrów posłał piłkę między słupy. Po tym trafieniu Polacy objęli prowadzenie 14:13. W końcówce Holendrzy z determinacją walczyli o zmianę wyniku, jednak podopieczni Groenewalda zdołali się obronić i utrzymali korzystny rezultat. Najlepszym zawodnikiem pojedynku został uznany Mateusz Lament.

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 zakończył się jednak nie tylko sukcesem sportowym, ale też organizacyjnym. Po meczu reprezentanci Polski zgodnie mówili, że w Łodzi chcieliby rozgrywać wszystkie swoje pojedynki. Pod dużym wrażeniem atmosfery i organizacji spotkania byli również Holendrzy, którzy podkreślali, że do tej pory nie grali jeszcze w tak dobrych warunkach i przy tak pozytywnie reagującej publiczności.

Polska - Holandia 14:13 (6:13). Punkty dla Polski: Wojciech Piotrowicz 9, Andrzej Charlat 5. Polska: Marcin Wilczuk, Adrian Ignaczak, Radosław Bysewski (41. Sebastian Kacprzak), Piotr Karpiński II, Paweł Poniatowski (41. Marek Płonka Jr), Michał Mirosz (71-81. Jonathan Michalak), Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Zeszutek - Dawid Plichta (57. Mateusz Plichta) - Wojciech Piotrowicz (79. Tomasz Gasik) - Wojciech Brzezicki, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański, Andrzej Charlat - Mateusz Lament.

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt