Przebudowa Traugutta i budowa nowych ulic. Sprawdź, co się zmieni w Śródmieściu

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę ul. Traugutta i budowę nowych ulic wewnątrz kwartału. To kolejna inwestycja w ramach programu rewitalizacji centrum Łodzi realizowana w obszarze nr 2.

Wizualizacja ul. Traugutta po przebudowie
Wizualizacja ul. Traugutta po przebudowie

Obecnie na odcinku przy Łódzkim Domu Kultury ul. Traugutta jest poprowadzona łukiem. Jej przebudowa w ramach rewitalizacji obszarowej zakłada wyprostowanie drogi i poprowadzenie jej w istniejącym szpalerze drzew od strony ul. Kilińskiego. Przebudowa umożliwi także urządzenie przed głównym wejściem do ŁDK nowego placu, którego budowa będzie możliwa dopiero po zakończeniu budowy tunelu średnicowego, który połączy stacje Fabryczną i Kaliską.

 

Przebudowa ul. Traugutta zakłada całkowitą wymianę jej dotychczasowej nawierzchni, oświetlenia, elementów małej architektury, uporządkowanie infrastruktury podziemnej, budowę monitoringu, urządzenie miejsc postojowych, przebudowę skrzyżowań z ul. Sienkiewicza i Kilińskiego oraz posadzenie nowych drzew, które uzupełnią istniejący szpaler.

 

NOWE ULICE W CENTRUM ŁODZI

 

Druga część zadania to budowa trzech nowych ulic wewnątrz kwartału Traugutta-Kilińskiego-Tuwima-Sienkiewicza. Pierwsza połączy ul. Traugutta z ul. Tuwima. Jej wlot znajdzie się od północnej strony między wieżowcami dawnej Centrali Handlu Zagranicznego, czyli pomiędzy posesjami przy ul. Traugutta 21/23 oraz 25, a od strony południowej na wysokości nieruchomości przy ul. Tuwima 28.

 

Dwie kolejne połączą tę nową ulicę z ul. Sienkiewicza i Kilińskiego. Skrzyżowanie z ul. Sienkiewicza znajdzie się przy dawnej siedzibie komisariatu policji, natomiast z ul. Kilińskiego na wysokości siedziby Straży Miejskiej, jako przedłużenie na zachód ul. Hasa.

 

Budowa nowych ulic wewnątrz kwartału obejmuje nie tylko jezdnię, chodniki, oświetlenie i elementy małej architektury, ale także nowe nasadzenia.

 

Na ul. Traugutta i na nowych ulicach zostanie posadzonych w sumie 76 nowych drzew. Będą to drzewa duże o wysokości prawie 7 metrów.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt