Wykonawca Nowowęglowej wraca do prac i rozszerza plac budowy

Po krótkiej zimowej przerwie wykonawca ulicy Nowowęglowej wraca do robót i rozszerza plac budowy. Wkrótce prace rozpoczną się także na ulicach Tuwima i Wydawniczej.

Łódź buduje. Po krótkiej zimowej przerwie wykonawca ulicy Nowowęglowej wraca do robót i rozszerza plac budowy -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Łódź buduje. Po krótkiej zimowej przerwie wykonawca ulicy Nowowęglowej wraca do robót i rozszerza plac budowy , fot. Stefan Brajter / UMŁ

W połowie marca ruszą prace przy budowie dalszej części ul. Nowowęglowej. Będą one prowadzone od już istniejącego odcinka tej ulicy w pobliżu dworca Fabrycznego, czyli od ul. Wierzbowej, aż do ul. Wydawniczej. Powstanie też dwukierunkowa droga dojazdowa między ul. Kopcińskiego i ul. Nowowęglową. Powstanie ona po północnej stronie ul. Nowowoęglowej i zachodniej stronie ul. Kopcińśkiego, na tyłach ZWiK.

Jak poinformował Marcin Dyguda, z Zarządu Inwestycji Miejskich, dodatkowo wykonawca przebuduje obszar ulic Tuwima i Wydawniczej, łącznie z pętlą autobusową. - W pierwszej połowie marca planujemy wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie ulic Wydawniczej i Tuwima. Pozwoli to na przeprowadzenie przebudowy infrastruktury podziemnej oraz wykonanie docelowego układu drogowego - tłumaczy Marcin Dyguda.

Ruch na ul. Tuwima będzie zamknięty od ul. Holoubka aż do krańcówki autobusowej przy ul. Wydawniczej. Pętla autobusowa na czas przebudowy układu drogowego zostanie przeniesiona na ul. Tuwima. Będzie ona zlokalizowana między ul. Przędzalnianą i Holoubka.

 

 

Docelowo ul. Tuwima, po wschodniej stronie ul. Kopcińskiego, będzie kończyła się niewielkim rondem i będzie stanowiła parking dla autobusów turystycznych przyjeżdżających do Nowego Centrum Łodzi. Natomiast ruch samochodowy z ul. Tuwima zostanie skierowany na ul. Nowowęglową. Umożliwi to łącznik, który zostanie wybudowany na wysokości ul. Holoubka.

Prace przy budowie ul. Nowowęglowej oraz przebudowa ul. Tuwima i krańcówki autobusowej powinny zakończyć się w drugiej połowie 2018 r. Całość kontraktu opiewa na kwotę 16 mln. zł.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po modernizacji

Jolanta Baranowska / BRP

Wyglądała jak relikt przeszłości. Kompletnie zmieniła oblicze. Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej... więcej

Łatanie ubytków w jezdni -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zgłoś dziurę – załatamy ją

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń od mieszkańców, uzupełniając naszą listę ubytków do załatania.... więcej

Raport Polska pod mikroskopem -  mat. prasowe

Łódź na 1 miejscu w rankingu czystości

informacja prasowa

Zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i... więcej

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowe, nietypowe wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

W Polsce, reportaż to jeden z najbardziej popularnych gatunków literackich – książki Mariusza... więcej

Kontakt