Ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie wymiany pieca, a zostało jeszcze 12 dni

Łodzianie stawiają na ekologiczne źródła ciepła. Do Urzędu Miasta Łodzi wpłynęło już ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku.

Ponad 1000 złożonych wniosków o dofinansowanie wymiany pieca. Czas składania dokumentów kończy się 31 marca -  fot. CC0 license
Ponad 1000 złożonych wniosków o dofinansowanie wymiany pieca. Czas składania dokumentów kończy się 31 marca , fot. CC0 license

W tym roku łodzianie złożyli rekordową liczbę wniosków o dofinansowanie wymiany źródła ciepła, jest ich już ponad tysiąc, a wciąż może być więcej.

Jak informuje wiceprezydent Łodzi, każdy prawidłowy wniosek uzyska wsparcie. - Jeśli nie będzie miał żadnych uchybień formalnych, będzie dobrze przygotowany, na pewno uzyska dofinansowanie ze środków miasta - zapewnia Tomasz Trela.

Budżet przeznaczony na ten cel jest elastyczny. Aktualnie zabezpieczona jest kwota 3 mln zł, jednak wraz z wzrastającą liczbą wniosków, fundusz ten może powiększyć się nawet o dodatkowy milion złotych. - Jeżeli suma wniosków wyniesie na przykład 4,5 mln zł, to my dołożymy do budżetu potrzebną kwotę, żeby każdy wniosek, który przejdzie procedurę formalną otrzymał wsparcie finansowe - przekonuje wiceprezydent Trela.

Czas składania dokumentów kończy się 31 marca. Nowe wnioski wciąż napływają do magistratu. - W tej chwili zdecydowana większość wniosków to wnioski indywidualne. Złożyli je najemcy mieszkań w budynkach komunalnych, najemcy lokali w budynkach wspólnotowych, właściciele mieszkań prywatnych, najemcy w kamienicach prywatnych oraz indywidualni właściciele domków jednorodzinnych. Teraz spodziewamy się wniosków od wspólnot mieszkaniowych, które są w trakcie walnych zebrań - informuje Krzysztof Honkisz z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ.

Jak wynika z przeprowadzonych statystyk, dużą liczbę wniosków o dotację na wymianę starych pieców na te bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku składają mieszkańcy obszarów najbardziej zagrożonych smogiem, czyli Górnej, Rudy Pabianickiej, Andrzejowa. - Największym zainteresowaniem cieszą się gazowe źródła ciepła, ale jest także szereg wniosków o dotacje do urządzeń elektrycznych - dodaje Krzysztof Honkisz.

Formularz wniosku dostępny w wersji elektronicznej jest do pobrania na stronie www.uml.lodz.pl/smog, gdzie znajduje się także instrukcja wypełnienia wniosku. Wersje papierowe wniosków są również do odebrania i złożenia we wszystkich punktach obsługi mieszkańców oraz dawnych delegaturach.

Osoby, które złożą wniosek o wymianę pieca osobiście, otrzymają potwierdzenie złożonego dokumentu oraz pomoc od dyżurujących urzędników. Zakwalifikowani do programu beneficjenci zostaną poinformowani drogą telefoniczną. Przypomnijmy, wnioski o dotację na wymianę pieca składać można do 31 marca br.

Więcej informacji na stronie: www.lodz.pl/smog

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt