2 tysiące metrów kwadratowych łąk kwietnych powstanie w mieście dzięki łódzkiemu biznesowi

Społeczna odpowiedzialność biznesu to coraz bardziej popularny na świecie obszar działań przedsiębiorców, którzy chcą zadbać nie tylko o swoje firmy, ale i ich otoczenie. Również w Łodzi CSR to nie tylko hasło, a to tym razem za sprawą firm Giardini i Łąki Kwietne Karol Podyma, dzięki którym w najbliższym czasie przybędzie pięć łąk kwietnych w łódzkich parkach.

Park Podolski
Projekt obejmuje utworzenie pięciu łąk kwietnych w parkach: Podolskim i Źródeł Olechówki, skwerach: Jagiełły i Kolbego oraz na zieleńcu przy Akademii Sztuk Pięknych.

Projekt obejmuje utworzenie pięciu łąk kwietnych w parkach: Podolskim i Źródeł Olechówki, skwerach: Jagiełły i Kolbego oraz na zieleńcu przy Akademii Sztuk Pięknych. Ich powierzchnia to prawie 2 tysiące metrów kwadratowych, a łączna wartość nasion i prac podarowanych miastu przez przedsiębiorców to ponad 43 tysiące zł. W poniedziałek 21 marca br. rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenu, a po trzech tygodniach nasiona łąk zostaną wysiane.

- Jesteśmy z Łodzi i postanowiliśmy zrobić coś dla naszego miasta i łodzian. Za kilka tygodni urządzone przez nas tereny rozkwitną i będą cieszyć oko mieszkańców” – zaznaczył Kamil Hamrin z Giardini Polska.

Podjęta współpraca wpisuje się zarówno w postanowienia zaproponowanego przez prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską EKOpaktu dla Łodzi, jak i nowej strategii miasta.

 - Dzięki zaangażowaniu firm Giardini i Łąki Kwietne powstają nie tylko same łąki kwietne, ale powstaje cały szlak edukacyjny punktów bioróżnorodności, które z jednej strony będą edukować łodzian o tym jak ważny jest to obszar, a z drugiej będą na co dzień cieszyć ich oko. Zachęcamy przedsiębiorców do podejmowania współpracy w tych jakże ważnych dzisiaj obszarach ochrony klimatu” – powiedział Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Urzędzie Miasta Łodzi.

Same łąki kwietne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w miastach, które postulują sami mieszkańcy. Jak mówi Karol Podyma z firmy Łąki Kwietne: - jest to rozwiązanie bardzo oszczędne, ponieważ wymaga koszenia tylko raz lub dwa w roku. Ponadto pozwala nam to zadbać o przyrodę, w szczególności lepiej zachowywać wodę oraz troszczyć się o owady zapylające, dla których warunki życia są dzisiaj utrudnione przez chemizację rolnictwa i zanikanie zbiorowisk roślinnych na wsiach. Nade wszystko jednak łąki kwietne upiększają teren, stąd pomysł, aby właśnie taki prezent przekazać łodzianom.

Departament Ekologii i Klimatu UMŁ zapewnia, że to kolejny i nieostatni tego typu projekt realizowany wspólnie z biznesem.

Polecane aktualności

Centrum logistyczne TME

Ludzie będą pracować ramię w ramię z robotami w nowym centrum logistycznym firmy TME

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W podłódzkim Rzgowie powstała najnowsza i jednocześnie największa w historii firmy TME inwestycja.... więcej

Nawet 20 tysięcy na zazielenienie Twojego podwórka!

ZazieleniaMY. Do wzięcia 800 tys. zł. na drzewa, krzewy i klomby tuż pod oknami łodzian

Aleksandra Hac / UMŁ

Na drzewa, krzewy, rabaty i trawniki. Miasto dołoży nawet 20 tysięcy złotych, jeśli chcesz zamienić... więcej

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi skierowała do Komisji Dyscyplinarnej... więcej

Konferencja prasowa

Będzie zakaz używania dmuchaw do liści w całej Łodzi?

Jacek Słodziński / BPiNM

Rada Miejska w Łodzi skieruje apel do sejmiku Województwa Łódzkiego, by w regionalnym programie... więcej

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Sławomir Macias / UMŁ

Projekt utworzenia Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi został zapoczątkowany w 2020 r. Jego celem jest... więcej

Kontakt