Na ulicach Łodzi znaleziono papugi. Straż Miejska apeluje do właścicieli

Na ulicach Łodzi znaleziono dwie papugi. Obecnie ptaki przebywają pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19.

Osiem znalezionych papużek przebywa pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu, na posterunku przy ul. Rydla 19.  -  fot. Radosław Jóźwiak
Osiem znalezionych papużek przebywa pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu, na posterunku przy ul. Rydla 19. , fot. Radosław Jóźwiak

Jedną z papug, z gatunku papużek falistych, znalazł dyrektor Biura Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki UMŁ Mariusz Goss. Odnalezione na ul. Wólczańskiej przy ul. A. Struga zwierzę przekazał strażnikom miejskim z Animal Patrolu. Papużka ma niebieskie upierzenie, jest zdrowa, ale ma problemy z lataniem. Druga papuga z gatunku Nimfy o pastelowo-żółtym upierzeniu z ciemnymi skrzydłami, wleciała do jednego z mieszkań przy ul. Grota-Rowieckiego. Właściciel powiadomił o zajściu straż miejską, która zajęła się zwierzątkiem.

Obie zguby znajdują się pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu. Przebywają w towarzystwie sześciu innym papużek znalezionych w przeciągu ostatniego półtora roku w Łodzi. W celu odzyskania ptaszków właściciele mogą zgłaszać się na posterunek Straży Miejskiej zlokalizowany przy ul. Rydla 19.

Sekcja Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadza średnio ok. 20-30 akcji dziennie. Realizuje zgłoszenia dotyczące zwierząt błąkających się bez opieki, ratuje zwierzęta poszkodowane w wypadkach, przeprowadza kontrole dobrostanu zwierząt oraz zajmuje się sprawami związanymi z zaniedbywaniem i znęcaniem się nad zwierzętami.

W wakacje szczególnie wzrasta liczba interwencji w stosunku do zwierząt porzuconych. Jednym z tego typu przypadków jest znalezienie na śmietniku świnki morskiej, która również przebywa pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19. Aby takich przypadków uniknąć funkcjonariusze apelują, by zwracać większą uwagę na zwierzęta i reagować, gdy potrzebują pomocy. Zgłoszenia przyjmowane są na nr alarmowy: 986.

Polecane aktualności

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowy, nietypowy wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

Nowy, nietypowy festiwal poświęcony jest zjawisku młodego reportażu. W Polsce, reportaż to jeden z... więcej

Projekt uchwały "śmieciowej"

Wspólna konferencja prasowa wiceprezydent miasta Łodzi i łódzkich spółdzielców przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni dyskutują nad projektem uchwały wprowadzającym... więcej

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Kontakt