Zapraszamy na III Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego

Prezentacja kompleksowych ofert pracy, wsparcie rozwoju kariery dla osób pragnących zdobyć lub poszerzyć nowe doświadczenia na rynku pracy to tylko namiastka tego na co mogą liczyć goście III edycji Łódzkich Regionalnych Targów Pracy i Rozwoju Osobistego wraz z promocją usług i instrumentów rynku pracy.

Zapraszamy na III Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Zapraszamy na III Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Przed nami III edycja Łódzkich i Regionalnych Targów Pracy, czyli atrakcyjne oferty pracy, wsparcie rozwoju kariery i doradztwo zawodowe. Praca czeka, brakuje natomiast rąk do pracy. Bezrobocie w Łodzi spadło do poziomu 5,8 procent. W liczbach to oznacza 19950 bezrobotnych. Cztery lata temu mieliśmy ich 45 tysięcy. Widzimy się w hali EXPO już 17 i 18 października - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. 

Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad 60 pracodawców, wśród których znajdą się najlepsi pracodawcy z Łodzi i regionu, powiatowe urzędy pracy z województwa łódzkiego oraz agencje zatrudnienia. Wśród wystawców znajdują się firmy z branży handlowo-usługowej, takie jak: Auchan, Lidl, Jeronimo Martins Polska, Decathlon. Branżę logistyczno-spedycyjną reprezentować będą: Dachser, DSV Road, Spedimex, Poczta Polska; zaś produkcyjną: Procter&Gamble, Gealan, JTI. Nie zabraknie także przedstawicieli przemysłu medycznego: Mabion, Sensilab oraz branży tekstylnej: Monnari. W sektorze usług biznesowych (BPO/SSC), pokażemy firmy Conduent, Fujitsu. Pracowników poszukiwać będzie firma Rossmann a także firmy z sektora IT i branży budowlanej. Doradztwem zawodowym oraz publicznymi służbami zatrudnienia zajmować się będą powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy oraz agencje zatrudnienia.

Prezentowane na Targach oferty kierowane będą zarówno do osób bez odpowiednich kwalifikacji, jak i dla tych, które poszukują zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych czy specjalistycznych. Oferta targów adresowana jest do studentów, bezrobotnych oraz wszystkich zainteresowanych podjęciem lub zmianą dotychczasowej aktywności zawodowej. Poszukujący pracy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, jak i aplikowania na konkretne stanowiska. Dlatego warto zabrać ze sobą aktualne CV i dokumenty potwierdzające wykształcenie i doświadczenie.

Podczas Targów osoby bezrobotne oraz poszukujące pracy będą miały nie tylko dostęp do ofert zatrudnienia, ale także otrzymają możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych przez warsztaty i szkolenia organizowane wraz z partnerami. Dodatkowo Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi przeprowadzi w ramach Targów giełdę pracy pod zgłoszone przez wystawców oferty.

Podczas wydarzenia poznamy także TOP 5 Pracodawców Miasta Łodzi 2017 roku. Tytułem tym uhonorowane zostaną przedsiębiorstwa, które wyróżniają się stosowaniem dobrych praktyk w zarządzaniu zasobami ludzkimi, przykładają dużą wagę do rozwoju kadr i jak najlepszych warunków zatrudnienia. 

Organizatorem Łódzkich Regionalnych Targów Pracy jest Miasto Łódź oraz Marszałek Województwa Łódzkiego we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Łodzi, oraz Miejską Areną Kultury i Sportu. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Więcej informacji dostępnych na : www.lodzkietargipracy.pl

GODZINY ZWIEDZANIA:

  • 17 października  w godz. 10.00 – 18.00
  • 18 października  w godz. 10.00 – 17.00

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt