Projekt Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie nagrodzony

Prestiżowa, ogólnopolska nagroda powędrowała do Łodzi. Portal samorządowy „TU Mieszkam!” po raz trzeci zorganizował konkurs „Mieszkam TU – mądre pomysły na mądre miasto”, w którym miasto Łódź oraz wnioskodawcy projektu „Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie” zdobyli II nagrodę w kategorii „samorządowe”.

"Kino Kotłownia", które powstało w ramach projektu "Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie" zrealizowanego w ramach budżetu obywatelskiego.
"Kino Kotłownia", które powstało w ramach projektu "Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie" zrealizowanego w ramach budżetu obywatelskiego.

Nagrodę w imieniu Urzędu Miasta Łodzi odebrał Grzegorz Justyński – dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej oraz Michał Różański – pomysłodawca zwycięskiego projektu, dyr. Szkoły Podstawowej nr 26 na Pogonowskiego.

- Ta nagroda jest nie tylko powodem do radości dla nas urzędników, ale bardziej docenieniem aktywności mieszkańców Łodzi. My powinniśmy dbać o tworzenie warunków aby budżet obywatelski dalej się rozwijał, szukał swojej lokalnej tożsamości, odpowiadał na potrzeby mieszkańców i uwzględniał lokalna specyfikę. Projekt pokazuje, ze można znaleźć skuteczną relację pomiędzy pomysłem mieszkańców, przekonaniem innych do zagłosowania i efektem w postaci realizacji. I to wszystko w skali 1 roku budżetowego. Nie ma lepszej promocji społecznej aktywności. – powiedział Grzegorz Justyński, tuż po odebraniu nagrody.

W ramach projektu „Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie” wyremontowano dwie sale – jedna z nich to sala do nowoczesnej nauki języka angielskiego, druga – to przestrzeń piwnicy, przystosowana do projekcji filmowych. Znana już łodzianom pod nazwą „Kino Kotłownia”. Projekt „Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie” to projekt, dzięki któremu powstało centrum spotkań sąsiedzkich i aktywności społeczno-kulturalnej na Starym Polesiu.

„Po skończonych lekcjach, budynek szkoły żyje także popołudniami. Nauczyciele realizują bezpłatne zajęcia języka angielskiego dla dzieci i dorosłych, a w Kinie organizujemy bezpłatne projekcje filmowe. Zaproszenia „rozchodzą się” w ciągu dwóch godzin od momentu ogłoszenia terminu projekcji.” – opowiada Michał Różański, pomysłodawca projektu.

Konkurs „Mieszkam TU – mądre pomysły na mądre miasto” organizowany jest od 2015 roku przez Fundację Napraw Sobie Miasto we współpracy z Portalem Samorządowym. W pierwszej edycji do konkursu wpłynęło 50 projektów. Wówczas Łódź zdobyła nagrodę za projekt „Woonerf ulica – podwórzec w Łodzi”.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt