Zapraszamy na wyjątkowy Dzień Misia dla dużych i małych

Z okazji przypadającego 25 listopada Międzynarodowego Dnia Misia Pluszowego Wydział Kultury i Łódzkie Centrum Wydarzeń przygotowały weekendowe atrakcje dla wszystkich misiolubów - bez względu na wiek.

Krzysztof Piątkowski i Sławomir Fijałkowski -  fot. Aleksandra Górska / UMŁ
Krzysztof Piątkowski i Sławomir Fijałkowski , fot. Aleksandra Górska / UMŁ

W wigilię Międzynarodowego Dnia Misia zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania z dziećmi. Specjalnie dla nich w restauracji LOKAL (pasaż Leona Schillera) odbędzie się pokaz animowanego serialu "Przytul Mnie", którego bohaterami są dwa misie. Po seansie odbędą się warsztaty dla dzieci z wykonywania własnych pluszaków, a także gry i zabawy oraz unikatowe gry edukacyjne ContactKids przygotowywane przez pedagogów i animatorów dziecięcych. - Prezentowany serial "Przytul Mnie" premierę miał na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy (Francja), a od tego czasu zdobył już wiele nagród: Multivision w Rosji czy Biennale Animacji w Bratysławie - mówi Iwona Buchcic z agencji Momakin, dystrybutora obrazu. Animacja sfinansowana została ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pokaz startuje o godzinie 11.00.

W sam Dzień Misia, 25 listopada o godz. 17.00 kino Charlie rozbłyśnie gwiazdami. - Misie są różne, wszystkie je kochamy, ale jest tylko jeden miś na miarę naszych możliwości. Miś, który otwiera oczy - mówi wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. - I to jego właśnie - "Misia" Stanisława Barei - pokażemy na równie wyjątkowym wieczorze z udziałem Stanisława Tyma, Zofii Czerwińskiej, Grażyny Torbickiej i Andrzeja Pągowskiego.

Warszawskie Studio Filmowe ZEBRA udostępniło na prezentację specjalną odrestaurowaną cyfrowo kopię filmu. Prezentacja odbędzie się w Kinie Charlie przy ulicy Piotrkowskiej 203/205, a pokazowi będzie towarzyszyło spotkanie z aktorami, którzy pracowali przy filmie.

W programie:

  • godz. 17 pokaz filmu "Miś", reż. Stanisław Bareja
  • godz. 19 Jaki jest MIŚ DZIŚ? O aktualności "Misia" rozmawiać będą: Stanisław Tym, Zofia Czerwińska, Andrzej Pągowski oraz aktor młodego pokolenia, komik Maciej Buchwald. Dyskusję poprowadzi Grażyna Torbicka.

Jak piszą organizatorzy: film Stanisława Barei z 1980 roku to kultowa komedia o absurdach życia w Polsce Ludowej, pełna klasycznych już dziś scen i dialogów, które na stałe zadomowiły się w polskim języku potocznym. O "Misiu" mówi się często jako o zbiorze luźnych skeczy, jednak intryga w filmie Barei jest prawdziwie misterna. Pokaz filmu oraz spotkanie z aktorami to niebywała gratka dla miłośników polskiego kina, zwłaszcza kultowych polskich komedii.  

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt