"Łódź buduje dzielnice". Sprawdź, co zmienimy na Bałutach

W ramach projektu "Łódź buduje dzielnice" Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczyna rewitalizację pl. Piastowskiego znajdującego się między ulicami Lutomierską i Bazarową.

Plac Piastowski -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Plac Piastowski , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Inwestycja zakłada całkowitą przebudowę placu. Powstaną nowe alejki, a nawierzchnie starych zostaną wymienione. Zamontowany będzie monitoring. Powstanie siłownia na świeżym powietrzu oraz plac zabaw dla dzieci. Przebudowane zostanie także boisko. - Cieszy się ono ogromną popularnością wśród okolicznych mieszkańców. Chcemy, by było ogrodzone, miało bezpieczną nawierzchnię i było dostosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportowych – tłumaczy Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na placu pojawią się też nowe elementy małej architektury, czyli kosze na śmieci, stoliki do gier szachowych i chińczyka. Obecne na placu drzewa i nasadzenia zostaną wypielęgnowane.

Woonerf na ul. Bazarowej

Uzupełnieniem inwestycji będzie przebudowa ul. Bazarowej na odcinku od ul. Rybnej do ul. Zachodniej oraz od ul. Lutomierskiej w kierunku północnym, która przybierze formę woonerfu. Przy ulicy pojawią się nowe chodniki i miejsca parkingowe. - Mamy na uwadze, że znajduje się tu placówka zdrowia, więc jest duże zapotrzebowanie na miejsca postojowe. To wszystko zostanie ujęte w projekcie inwestycji - zapowiada Magdalena Korycka-Korzeniowska, architekt ZIM.

Wszystkie prace Zarządu Inwestycji Miejskich zintegrowane będą z przebudową placu. Planowane zakończenie obu inwestycji to koniec bieżącego roku.

Przypominamy, że trwa pierwsza tura spotkań z mieszkańcami, które dotyczą prac remontowych i rewitalizacyjnych w ramach programu "Łódź buduje dzielnice". Najbliższe spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 91 przy ul. Kasprzaka 45 na Polesiu.  

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się czym jest program "Łódź buduje dzielnice" i jakie projekty realizowane będą w okolicy. To także okazja do zgłoszenie uwag do projektów oraz dyskusji na temat innych inwestycji, które warto w danej dzielnicy zrealizować w przyszłości. - Jest to dla nas okazja, aby zachęcić mieszkańców do spojrzenia na mapę osiedla, ich rejonu i spróbować wyspecyfikować miejsca, które ich zdaniem wymagają dodatkowych inwestycji. Chcemy to robić w sposób komplementarny. Patrząc na konkretne miejsca, zastanawiamy się, jak je poprawić pod względem funkcjonalności i różnych potrzeb mieszkańców - tłumaczy Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Powiązane linki

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt