Otwarcie Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora – Pomocna Dłoń

Zapraszamy na uroczyste nowego Centrum dla Seniorów, podczas którego będzie można wziąć udział w pokazowych zajęciach oraz zapoznać się z ofertą dla uczestników i zasadami rekrutacji.

Termin:

6.12.2018 r. godzina 12:30

 

Miejsce:

Cieszkowskiego 6, budynek Miejskiego Centrum Medycznego Łódź Górna, I piętro

 

Program:

11.00 Pokazowe warsztaty komputerowe dla seniorów

12.30 Uroczyste otwarcie CZAS Pomocna Dłoń, konferencja prasowa

13.00 Poczęstunek

13.30 Joga śmiechu dla seniorów

14.15 Pokaz filmu w ramach Kina Seniora

 

INFORMACJE O CENTRUM ZDROWEGO I AKTYWNEGO SENIORA – POMOCNA DŁOŃ

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora – Pomocna Dłoń, zwane również „Klubem Seniora” działa w ramach projektu „Pomocna Dłoń – usługi zdrowotne i społeczne skierowane do mieszkańców Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014.  Aktywności w ramach Klubu są skierowane do niesamodzielnych mieszkańców Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (Łódź, powiat brzeziński, łódzki wschodni, zgierski i pabianicki) w wieku 65+.

W ramach działalności Klubu w okresie trwania projektu  wsparciem zostanie objętych około 200 niesamodzielnych osób po sześćdziesiątym piątym roku życia z Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, preferowane będą kobiety, co wynika ze zjawiska „feminizacji” społeczeństwa województwa łódzkiego oraz osoby w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej i społecznej, zgodnie z zapisami Regulaminu Rekrutacji. Klub Seniora poza miejscem spotkań i wymiany doświadczeń osób w podobnym wieku będzie także dostarczać uczestnikom możliwości uzyskania porad prawnych, rodzinnych i społecznych. Szeroka oferta zajęć integracyjnych w ramach klubu oraz atrakcyjne wycieczki i eventy poza Klubem będą dostosowane do preferencji i potrzeb uczestników. Na miejscu odbywać się będą także warsztaty z podstaw obsługi komputera i znajomości Internetu oraz dedykowane seniorom, w tym także niepełnosprawnym, zajęcia prozdrowotne i ruchowe.

REALIZATOR PROJEKTU
Fundacja 4Future

OFERTA KLUBU

Oferta Klubu jest szeroka.  Obejmuje dostęp do części integracyjnej Klubu, wyposażonej w biblioteczkę z książkami, z możliwością dostępu do prasy codziennej i tematycznej, dostosowanej do potrzeb łódzkich seniorów. Zakupiono także różnorodne gry oraz materiały do kreatywnego spędzania czasu poza aktywnościami  Klubowymi. Uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań w ramach różnorodnych kółek tematycznych, przewidziano zajęcia z rękodzieła, geograficzne, kółko kulinarne oraz szeroko pojęte zajęcia kulturalne. Ciekawą atrakcją będzie także kino seniora, w ramach którego uczestnicy zobaczą zarówno nowe, jak i klasyczne propozycje kinowe. Zaplanowano szeroki zakres poradnictwa, w tym porady psychologiczne, prawne, rodzinne i socjologiczne. Prowadzone będą zajęcia prozdrowotne, w tym szeroka gama zajęć ruchowych, uwzględniających ograniczenia zdrowotne uczestników, prowadzona przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Odbywać się będą także warsztaty komputerowe, prowadzone na nowoczesnym i dostosowanym do potrzeb osób starszych sprzęcie komputerowym. Ciekawą alternatywą dla zajęć stacjonarnych będą aktywności kulturalno-edukacyjno-integrujące poza terenem klubu.

 

REKRUTACJA

Rekrutacja do Klubu Seniora prowadzona jest w sposób ciągły przez cały okres trwania Klubu. Należy wypełnić  formularz zgłoszeniowy oraz wymagane załączniki. Wszystkie dokumenty rekrutacyjne są dostępne na stronie www projektu www.pomocna-dlon.org oraz w siedzibie Klubu przy Cieszkowskiego 6 w Łodzi. Więcej informacji można uzyskać również dzwoniąc pod numer: 502 021 262

Można je także wypełnić na miejscu. Zakłada się ciągłość działania Klubu także po zakończeniu projektu, dlatego będziemy przykładać szczególną wagę do dostosowania oferty Klubu do wysokich oczekiwań uczestników, poprzez prowadzenie atrakcyjnych zajęć stacjonarnych oraz różnorodne aktywności poza Klubem.

 

KONTAKT:

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora - Pomocna Dłoń

Miejskie Centrum Medyczne Górna, I piętro, ul. Cieszkowskiego 6

e-mail:  klubseniora@hrp.com.pl

tel.: 502 021 262

 

 

 

 

 

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt