26. Finał WOŚP w Łodzi. Sprawdź co się będzie działo

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 14 stycznia. Celem tegorocznego finału jest pozyskanie funduszy na urządzenia medyczne wyrównujące szanse w leczeniu noworodków.

Na ulicy Piotrkowskiej w niedzielę po południu, o godz. 14, będzie można podziwiać Wielką Szarżę Konną. – Mamy potwierdzonych 60 jeźdźców z końmi. Będzie także rydwan. Za paradą konną przejedzie parada koni mechanicznych. Pojawią się m.in. auta zabytkowe, terenowe, sportowe. Będą też z nami grupy rekonstrukcyjne -  informuje przedstawiciel Straży Miejskiej.

Wiele atrakcji dla uczestników finału przygotowały łódzkie centra handlowe: Manufaktura, Galeria Łódzka i Sukcesja.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć również poprzez licytację przedmiotów wystawionych na aukcjach przez Prezydent Łodzi, wiceprezydentów i innych darczyńców.

Wielka Szarża po Piotrkowskiej, Sztab WOŚP Straży Miejskiej

Program

12.00-16.00 Piknik w pasażu Schillera – osada starosłowiańska

12.00-17.00 Tor wyścigowy – przejazdy i pokazy samochodów (al. Piłsudskiego na odcinku Piotrkowska-Sienkiewicza)

14.00-16.00 Wielka Szarża – największa w Polsce parada konna ulicą Piotrkowską

17.00-18.00 Muzyczny finał z DJ Freex (pasaż Schillera)

Organizatorzy w ramach WOŚP chcą propagować jeździectwo konne, ale także prawidłowe zachowania w stosunku do zwierząt oraz odpowiedzialność i rozwagę w prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

Głównym punktem imprezy WOŚP jest Wielka szarża, czyli parada prezentująca na ul. Piotrkowskiej blisko 100 jeźdźców, powozów i zaprzęgów konnych ale również różnego rodzaju „konie mechaniczne„: około 30 pojazdów wyścigowych i terenowych, około 20 zabytkowych klasyków oraz inne oryginalne pojazdy. Parada startuje o godz. 14.00 z pasażu Schillera, skąd kierować się będzie na Pl. Wolności. Do szarży dołączą również wolontariusze WOŚP organizujący zbiórkę pieniędzy.

W pasażu Schillera od 12.00 odwiedzić można wioskę Słowiańską, gdzie znaleźć będzie można stoiska uczestników szarży. Przy ul. Piotrkowskiej, wzdłuż pasażu, atrakcje przygotują m.in. Łódzki WOPR, Łódzki Ruch Klasyków, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów, Łódzki Sojusz Odtwórców Wczesnego Średniowiecza, Stowarzyszenie MotoBłoto, Retro Pasjonaci, Mercedes-Benz Klub Łódź, Classic Cars, Sekcja Konna Straż Miejska Łódź czy Stajnia WIKI. W ramach pikniku odbędą się:

– pokazy samochodów wyścigowych, terenowych i zabytkowych, pojazdów po tuningu, wozów strażackich i wojskowych, ekspozycja motorówki WOPR

– pokazowe akcje ratownicze oraz pokaz zatrzymania przestępców przez grupę antyterrorystyczną

– prezentacja koni Sekcji Konnej Straży Miejskiej oraz psów poszukiwawczych Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów,

– słowiański poczęstunek, strzelanie z łuku, walki na miecze w osadzie starosłowiańskiej  organizowanej przez łódzkie grupy rekonstrukcyjne

– ekspozycja starych samochodów, wyścigowych i terenówek (m. in. Łódzki Ruch Klasyków, Retro Pasjonaci, Łódzki Klub Offroadowy, MotoBłoto)  

W drugiej lokalizacji, pod Urzędem Marszałkowskim na Piłsudskiego, będzie miał miejsce przewóz osób w ramach zbiórki pieniędzy na WOŚP oraz prezentacja samochodów w trakcie jazdy. Odcinek od ul. Sienkiewicza do ul. Piotrkowskiej będzie zamknięty w tym czasie dla ruchu i fragment ul. Piłsudskiego na chwilę opanują wyścigowe i terenowe auta.

WOŚP w Manufakturze

Ulubione atrakcje, m.in. serce ze złotych monet, kąpiele Łódzkich Morów czy motocykliści, ale także nowości – m.in. poduszkowiec, husaria,  Do tego oczywiście – koncerty, licytacje, a na finał – światełko do nieba. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manufakturze to oczywiście całodniowe szaleństwo w szczytnym celu!  

Manufaktura od samego początku włącza się w coroczone finały WOŚP. Jak zawsze mnóstwo atrakcji czekać będzie na łodzian zarówno na rynku w Manufakturze, jak i wewnątrz galerii handlowej. Z WOŚP grają także najemcy Manufaktury.

Atrakcje na zewnątrz

Rynek Włókniarek Łódzkich od samego rana zapełni się widowiskowymi pojazdami: pojawi się prawdziwy poduszkowiec, którym będzie można się przejechać, a także zrobić sobie zdjęcie przy szybowcu. Nie zabraknie hitu sprzed roku, czyli zabytkowego żuka straży pożarnej! Marek Kubiczek, kierowca rajdowy, zaprezentuje swoją wyścigową terenówkę, a OSP – oprócz prezentacji wozów, przygotowały także pokazy ratownicze. Jak na WOŚP przystało, nie może zabraknąć również nauki pierwszej pomocy.

Na rynku kwestować będą między innymi: rycerze z Bractwa Sobola, husaria, członkowie grup rekonstrukcyjnych, Morsy Łódzkie, ratownicy medyczni, PCK, Straż Miejska prowadząca przejażdżki na kucykach, sokolnicy z podopiecznymi czy strażacy.

Przy ulicy Zachodniej stanie wesołe miasteczko, do Manufaktury wraca Młyńskie Koło, a dodatkową atrakcją będzie słup swobodnego spadania.

O godzinie 16 zapraszamy pod scenę, gdzie rozpocznie się muzyczna odsłona finału – czeka solidna dawka łódzkiej muzyki! Po światełku do nieba, które tradycyjnie wystrzeli o 20.00 z parku Staromiejskiego, zagra Blue Cafe!

Atrakcje wewnątrz

W rotundzie galerii handlowej stanie scena, na której Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 26 licytacji na 26 Finał – to łódzka część ogólnopolskiej akcji. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie – m.in. Jolanta Chełmińska i Krzysztof Kwiatkowski.

W rotundzie zaprezentują się również najmłodsi i najzdolniejsi tancerze z Egurrola Dance Studio, wygimnastykowani zawodnicy z grupy Capoeira Łódź, z widowiskowym pokazem capoeiry, a przy placu spotkamy studentów z IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia.

Wewnątrz będzie można spotkać wielu pasjonatów nietypowych hobby – będzie stoisko karykaturzysty, tatuażysty, a w pasażach galerii handlowej zaparkują motocykle – będą „harleye”, choppery, ścigacze i motocykle crossowe, a także modele zabytkowe. W okolicach rotundy będzie można także cieszyć oczy dzięki przepięknym, starym samochodom.

Miłośnicy najnowocześniejszych technologii będą mogli spotkać się ze studentami PŁ, którzy pojawią się w Manufakturze z łazikiem marsjańskim i bolidem solarnym.

A ci, którzy będą chcieli zadbać o zdrowie i to nie tylko swoje, będą mogli zbadać poziom cukru, zmierzyć wiek biologiczny, a także zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego.

Sukcesja

„SUKCESJA CAŁYM SERCEM Z WOŚP”

Program

11.00 - 12.00 Trucht buldogów dla Orkiestry - parada 50 buldożków
11.00 - 17.00 Spotkanie ze skrzydlatymi drapieżnikami
11.00 - 17.00 Raz, dwa trzy orkiestrze oddaj serce TY!
11.00 - 17.00 Szalone fotki z Fotobudki
11.00 - 17.00 Cukrowa wata i popcorn dla wszystkich
11.00 - 17.00 Szaleństwa w dmuchanym zamku
12.00 - 14.00 warsztaty lepienia z gliny
13.00 - 13.40 - Fantasy Dance Academy - zatańcz z nami!
13.00 - 15.00 Stwórz różową ośmiorniczkę i pomóż wcześniakom
14.00 - 15.30 Mistrzowie rolek w akcji - możesz być jednym z nich
16.00 - 16.40 Czy królik wyjęty z kapelusza może zniknąć na oczach widzów - Pokaz iluzjonisty, maestro Sławomira Piestrzeniewicza

14 stycznia w kinie Helios w Łodzi będą kwestować wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kino Helios włącza się w realizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Galeria Łódzka

WOŚP z aktorami serialu „Ranczo”

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy w iście aktorskim stylu. Przybywajcie tłumnie, Fani Solejukowej i małżeństwa Hadziuków, Wszyscy będący pod niesłabnącym urokiem Doktorowej i wzdychający do Kusego czy Fabiana Dudy z serialu „Ranczo”. To dla Was jest to spotkanie! Nie zapomnijcie też ze sobą zabrać dużych sakiewek z pieniędzmi. Zamiast wydawać je na Mamrota, wielką chęcią i dumą przekażecie je przecież na WOŚP. A dopilnuje tego bardzo zacne grono prowadzących Anna Benoit Kołosko, Kuba Michalski i Ela Piotrowska. W Łodzi zagrają Katarzyna Żak, Beata Olga Kowalska, Dorota Nowakowska, Paweł Królikowski, Piotr Ligienza, Bogdan Kalus.

W trakcie imprezy wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP. Każda osoba, która przekaże minimum 10 zł na szczytny cel, będzie mogła wziąć udział w grze zręcznościowej „Rzutem Po Serce”.
Cel wszystkich działań pozostaje niezmienny – zebrać jak największą sumę pieniędzy dla potrzebujących. W tym roku gramy dla „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Będzie można zdobyć autograf, porozmawiać z aktorami , zrobić sobie z Nimi zdjęcie i oczywiście wesprzeć Orkiestrę.

Chcecie poznać Solejukową, Kusego czy Hadziukową? Już podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziecie mieli taką okazję! ❤ 14 stycznia gramy w iście aktorskim stylu. Bądźcie z nami między 12.00 a 17.00!

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Przykładem współpracy jest remontowana kamienica Bernarda Glüksmana przy ul. Struga 7 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto remontuje kamienice razem ze wspólnotami

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Miasto remontuje stare łódzkie kamienice, nie tylko wtedy, gdy jest ich jedynym właścicielem. Od... więcej

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Zakaz parkowania na ul. 6 Sierpnia. Zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu

Marlena Kamińska / BPKSiT

Na pierwszym łódzkim woonerfie, czyli wzdłuż ulicy 6 Sierpnia nie można już zaparkować samochodu. Od... więcej

Budujemy markę filmowej Łodzi -  fot. CC0 license

Łódź Miasto Filmu UNESCO z budżetem na realizację projektu

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiT

Miasto wyasygnowało kwotę 300 tys. złotych na okres do końca sierpnia tego roku na pierwszy etap... więcej

Centrum Medyczne im. dr L. Rydygiera -  fot. z arch. UMŁ

Kolejne remonty w szpitalu im. Rydygiera

Karolina Szamburska / BPKSiT

W Centrum Medycznym im. dr L. Rydygiera przy ul. Sterlinga 13 rozpoczyna się nowa inwestycja. Za... więcej

Zieleniec na ul. Drewnowskiej przy ul. Karskiego -  fot. UMŁ

Wiosenne nasadzenia w Łodzi. Oto miejsca, które niebawem zakwitną

Karolina Szamburska / BPKSiT

Nadejście wiosny to także zwiastun nowych kwiatów i drzew w mieście. Zarząd Zieleni Miejskiej... więcej

Kontakt