Praca dla elektroników i informatyków. ZF szuka 200 pracowników

Firma ZF planuje zatrudnić 200 osób, głównie inżynierów elektroników i informatyków lub po kierunkach pokrewnych ze znajomością języka angielskiego z różnym doświadczeniem. Start rekrutacji 1 czerwca.

Firma chce zatrudnić inżynierów elektroników i informatyków -  fot. CC0 license
Firma chce zatrudnić inżynierów elektroników i informatyków , fot. CC0 license

Łódzkie Centrum Inżynieryjne Elektroniki ZF Group będzie zajmować się projektowaniem samochodowych systemów bezpieczeństwa. Będzie ściśle współpracować z innymi jednostkami badawczo-rozwojowymi, zarówno z istniejącym centrum w Częstochowie, jak i oddziałami na całym świecie, np. w USA, Niemczech, Anglii, Chinach i Indiach. Zajmie się realizacją projektów w obszarze tzw. aktywnych systemów bezpieczeństwa, wspierających kierowcę podczas jazdy z wykorzystaniem kontrolerów radarowo-wizyjnych, których zastosowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego. Są to np. systemy ostrzegające kierowcę, automatyczne systemy hamowania awaryjnego, utrzymania auta w pasie ruchu, aktywny tempomat. - W naszej dotychczasowej siedzibie w Częstochowie, gdzie zajmujemy się rozwojem elektroniki dla biznesu samochodowego, mamy coraz więcej projektów i coraz więcej pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć kolejne centrum inżynieryjne, by przyspieszyć proces rekrutacji i zatrudnić więcej osób. Łódź wybraliśmy dlatego, że znajdują się tu uczelnie techniczne, w których będziemy poszukiwać kadry. Ważna była też konkurencyjność na rynku pracy oraz lokalizacja, czyli niewielkie oddalenie Częstochowy i Łodzi, bo te oddziały będą ze sobą ściśle współpracować - opowiada Rafał Zatorski, dyrektor CIE ZF Group.

Firma planuje zatrudnić w Łodzi głównie inżynierów elektroników i informatyków lub absolwentów kierunków pokrewnych (mechatroniki, robotyki, fizyki, matematyki) ze znajomością języka angielskiego i różnym doświadczeniem. Centrum ma swoją siedzibę, o powierzchni ponad 2300 m kw., w nowym centrum biznesowym Symetris przy al. Piłsudskiego. - Szczególnie cieszy fakt, że kolejny inwestor reprezentuje nową dla Łodzi branżę, czyli motoryzację. Mam nadzieję, że łodzianie przyczynią się do tego, że w przyszłości po naszym mieście i nie tylko, będą jeździły autonomiczne samochody - powiedział wiceprezydent Wojciech Rosicki.

W maju 2015 roku korporacja włączyła w swoje struktury TRW Automotive. Połączone firmy w tym momencie zatrudniają ponad 136 tysięcy pracowników w 230 lokalizacjach w 40 krajach świata. Obecnie ZF jest jednym z największych dostawców branży Automotive na świecie.

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt