27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród młodych ludzi do 30. roku życia.

Z Unii Europejskiej pozyskaliśmy ponad 27 mln złotych na stworzenie ponad tysiąca miejsc pracy. Jeżeli uda nam się wciągnąć do projektu młode bezrobotne osoby, jest ogromna szansa, że w 2022 roku bezrobocie wśród młodych ludzi będzie na zerowym poziomie, a poziom ogólnej stopy bezrobocia spadnie w Łodzi z obecnych 4,7 % do poziomu już bliskiego 4 procent. Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród młodych ludzi do 30. roku życia.

- Mamy pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na płatne staże czy na prace interwencyjne. Możemy tym programem objąć ponad 1300 młodych łodzian. Zgłaszajcie się. Bierzcie pieniądze, Zakładajcie firmy. Dostaniecie finansowe wsparcie, żeby okrzepnąć na rynku, a potem wszystko będzie zależało od waszej zaradności i pracowitości – zachęcała podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Jak poinformował Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, projekt skierowany do osób poniżej 30 roku życia obejmuje różne formy wsparcia. Jedna droga to rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej przy pomocy finansowej na poziomie ok. 30 tys. zł. Ponadto w grę wchodzą również płatne staże, wyposażanie lub doposażenie stanowisk pracy, prace interwencyjne, czy bony na zasiedlenie.

Program ruszył od stycznia br. i potrwa do końca 2021 roku, a całkowita kwota wsparcia wynosi 27,4 mln zł. To powinno wystarczyć, aby każdy młody człowiek szukający pracy w Łodzi znalazł właściwą pomoc i aby do poziomu zerowego sprowadzić wskaźnik bezrobocia w tej grupie wiekowej.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne do 30 roku życia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi i tam należy kierować odpowiednie wnioski.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt