Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi

Renault Trafic trafił już do łódzkiego Animal Patrolu. Teraz nowe auto czeka na zabudowę, czyli na specjalne dostosowanie go do potrzeb tej sekcji Straży Miejskiej. Auto za kilka tygodni wyjedzie na łódzkie drogi. Dzięki temu oraz sprzętowi zakupionemu z Budżetu Obywatelskiego, wszelkie interwencje, nawet wezwania do najbardziej nietypowych zwierząt, są możliwe.

Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najnowszy Renault Trafic to już piąte auto Animal Patrolu, a czwarte dzięki łodzianom i ich głosom w Budżecie Obywatelskim. Samochody wykorzystywane są 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, bo Animal Patrol działa w Łodzi w trybie ciągłym. - Samochody czasem się psują, muszą iść do naprawy, a my nie możemy sobie pozwolić na przerwę, dlatego ten sprzęt, który zapewnia nam ciągłość pracy, jest bardzo ważny - mówi Patryk Polit, zastępca naczelnika oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej, Animal Patrol.

W ramach Budżetu Obywatelskiego, sukcesywnie Animal Patrol uzupełniał swój sprzęt, a strażnicy z tej sekcji szkolili się z zakresu pracy ze zwierzętami. I tak do tej pory, od 2015 roku w ramach realizacji wniosków Animal został doposażony w specjalne klatki, różnej wielkości i chwytaki do łapania różnych zwierząt, pracownicy Straży Miejskiej otrzymali odzież ochronną i rękawice, a także przeszli szereg szkoleń - takich, jak: pierwsza pomoc przedweterynaryjna, czy komunikacja ze zwierzętami.

- Wszystkie szkolenia były ważne, ale w moim odczuciu szczególnie istotne są te szkolenia z zakresu komunikacji ze zwierzętami, czyli jak podchodzić do psa, w którym momencie i w odpowiedzi na jakie gesty może zaatakować. To wszystko jest niezmiernie ważne, zarówno dla nas jako strażników, jak i dla samych zwierząt, które często podczas interwencji, po prostu bardzo się boją - tłumaczy Adam Bartosik z sekcji Animal Patrol SM.

W sumie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, Aniamal Patrol został doposażony w sprzęt na łączną kwotę ponad miliona złotych.

Swoją działalność "Animalsi" zaczęli 1 czerwca 2015 roku. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców i liczbę zgłoszeń dotyczących zwierząt, a wpływających rokrocznie do Straży Miejskiej. I tak: w 2015 roku było ich ponad 5,5 tys., w 2016: 7,7 tys., w 2017 – 8,2 tys., w 2018 – 8 tys. Tylko w tym roku, w 1 kwartale Animal Patrol zarejestrował 1351 zgłoszeń. Aktualnie w szeregach Animal Patrolu pracuje 13 strażników.

Polecane aktualności

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowy, nietypowy wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

Nowy, nietypowy festiwal poświęcony jest zjawisku młodego reportażu. W Polsce, reportaż to jeden z... więcej

Projekt uchwały "śmieciowej"

Wspólna konferencja prasowa wiceprezydent miasta Łodzi i łódzkich spółdzielców przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni dyskutują nad projektem uchwały wprowadzającym... więcej

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Kontakt