Ambasador Kolumbii z wizytą na inaugurację Mistrzostw Świata FIFA U-20

23 maja 2019, w dniu rozpoczęcia Mistrzostw Świata FIFA U-20, gościł w Łodzi J.E. Javier Dario Higuera Angel.

Pan Ambasador odwiedził Łódź po raz pierwszy. Okazją do odwiedzin Łodzi był mecz inaugurujący Mistrzostwa Świata w piłce nożnej U-20, rozgrywany pomiędzy Polską a Kolumbią na stadionie Widzewa. Polska ma zaszczyt organizować 22. turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20. Impreza rozpoczęła się 23 maja, a zakończy 15 czerwca 2019 r. Po raz pierwszy turniej pod egidą FIFA odbywa się w naszym kraju.

Na wstępie wizyty Pan Ambasador zaproponował pomoc w zacieśnieniu kontaktów między Polską a Kolumbią. Spośród polskich miast, najaktywniejszą współpracę prowadzą obecnie Poznań, Gdańsk i Toruń. Jego Ekscelencja zadeklarował pośrednictwo w ożywieniu kontaktów Łodzi z miastami kolumbijskimi.

Jego Ekscelencja podkreślił, że Kolumbia jest obecnie w fazie bardzo dynamicznych inwestycji i przekształceń, które są możliwe dzięki zakończeniu wewnętrznego konfliktu zbrojnego. Bardzo istotnym elementem tych zmian jest zniwelowanie zapóźnień cywilizacyjnych na obszarach wiejskich kraju. Jednym z priorytetów  jest zapewnienie młodzieży odpowiedniego wykształcenia i wychowania. Doskonałym środkiem wychowawczym jest sport.

Pani Prezydent Hanna Zdanowska podkreśliła również, że Miasto Łódź przez ostatnie lata zainwestowało wiele milionów złotych w rozbudowę infrastruktury sportowej. Zbudowano nowe stadiony piłkarskie oraz nowoczesne hale sportowe i baseny. Dzięki temu możliwe jest przyciąganie do Łodzi imprez o światowej randze, takich jak obecne Mistrzostwa Świata U-20, czy też Mistrzostwa Europy w Siatkówce Kobiet.

W trakcie rozmów dyskutowano także o możliwościach zacieśnienia współpracy gospodarczej, wzmocnienia powiązań i zwiększenia wzajemnej wiedzy o rynkach. Kolumbia może stanowić dla polskich przedsiębiorstw przyczółek do zdobycia rynku południowoamerykańskiego. 

Polecane aktualności

Rascal Industry

Stawiając na Łódź. Polski producent odzieży inwestuje w zrównoważony rozwój i ekologię w rodzimej kolebce przemysłu odzieżowego

Marcin Masłowski / UMŁ

Rascal Industry, polska firma łącząca produkcję odzieży i usługi projektowania, w 2020 roku... więcej

Mam Pomysł na Startup - plakat

"Mam Pomysł na Startup"

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rośniemy w oczach, o ponad 100% rok do roku! W 2020 w naszym programie start-up'owym brało udział 45... więcej

Łódzki Rower Publiczny

W wakacje nowy system roweru publicznego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Trwa montaż stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Niestety pandemia zachwiała globalnym rynkiem i... więcej

Wiosna w pełni – łódzka Straż Miejska patroluje tereny zielone na dwóch kołach

Tomasz Walczak / UMŁ

Strażnicy na rowery. Wiosna w pełni – łódzka Straż Miejska patroluje tereny zielone na dwóch kołach.... więcej

Ponad setka ogródków otwiera się na Piotrkowskiej!

Ponad setka ogródków otwiera się na ul. Piotrkowskiej!

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Po przerwie trwającej od października 2020 r. nareszcie zostaje odblokowana możliwość przyjmowania... więcej

Kontakt