Rozdano klucze do mieszkań w neorenesansowej kamienicy przy ul. Północnej

Klucze do świeżo wyremontowanego mieszkania? W pięknej okolicy i samym centrum miasta? Czego chcieć więcej! Na Północnej 1/3 niebawem zamieszka siedem szczęśliwych rodzin, które dopiero co podpisały umowy najmu z ŁSI i właśnie odbierają klucze.

Rozdano klucze do mieszkań w neorenesansowej kamienicy przy ul. Północnej -  mat. UMŁ
Rozdano klucze do mieszkań w neorenesansowej kamienicy przy ul. Północnej , mat. UMŁ

Łódzka Spółka Infrastrukturalna pierwszy raz w historii rozpoczęła wynajem mieszkań i lokali użytkowych w kamienicy, którą spółka najpierw przejęła od miasta, by potem wyremontować, a teraz na koniec, zasiedlić. Z ośmiu zaproponowanych mieszkań, siedem zostało wynajętych, z dwóch lokali użytkowych jeden. By wynająć mieszkanie, trzeba było wziąć udział w internetowej licytacji. 

- Miasto powierzyło nam proces rewitalizacji i staraliśmy się zrobić te licytacje trochę inaczej niż robi się to na wolnym rynku. Wprowadziliśmy tutaj kilka dodatkowych kryteriów, które korespondują z procesem rewitalizacji, a które miały wpływ na wyniki tego postępowania. I tak w przypadku kilku najemców te dodatkowe kryteria zdecydowały właśnie o tym, że to te, a nie inne osoby będą wynajmowały mieszkania - mówi Tomasz Piotrowski prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. 

- Wciąż wiele osób w centrum mieszka w mieszkaniach substandardowych, bez łazienek i toalet. Właśnie takie osoby zgłosiły się w ramach naszego naboru i dzięki temu, że mieszkają w złych warunkach, mogli wynająć lokale wystawione w naszym przetargu – dodaje Marcin Obijalski, dyrektor do spraw inwestycji kubaturowych w ŁSI. 

Północna 1/3 to doskonały adres – naprzeciwko Parku Staromiejskiego, w sercu miasta, w pobliżu Centrum Manufaktura, z doskonałym dojazdem tramwajów i autobusów, blisko Placu Wolności i ulicy Piotrkowskiej. Był to jeden z istotnych powodów, dla którego mieszkaniami ŁSI zainteresowała się pani Katarzyna. Ale nie jedyny powód. -  Szukaliśmy mieszkania, gdzie nie trzeba będzie robić remontu, tylko będzie można od razu się wprowadzić. To dogodne rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo gotówki, bo mieszkania w Łodzi są dosyć drogie - cieszy się pani Katarzyna Kaczalska, która dziś odbierała klucze do jednego z mieszkań. 

Wynajęte mieszkania to lokale przestronne, widne, które składają się z dwóch pokoi, aneksu kuchennego lub kuchni, łazienki i toalety, w sześciu mieszkaniach są balkony. Mieszkania mają od 52 do 75 m2. Natomiast lokale użytkowe składają się z dwóch oraz trzech pomieszczeń wraz z zapleczem socjalnym.  

Północna 1/3 to pierwsza kamienica, w której lokale Łódzka Spółka Infrastrukturalna wynajmuje mieszkańcom i przedsiębiorcom. Nad kolejnymi kamienicami trwają prace. - Ogłosiliśmy przetarg na Ogrodową 24. Dość nietypowy przetarg, bo oparty na biznesplanie. Pracując nad przyszłym kształtem tej inwestycji zastanawialiśmy się jak stworzyć przestrzeń, która będzie żyła 24 godziny na dobę i jednocześnie będzie wpisywała się w proces rewitalizacji. Będziemy chcieli, żeby około 25 proc. powierzchni stanowiły lokale mieszkalne, pozostałe przestrzeń biurowa, czyli hostel i lokale usługowe - mówi Tomasz Piotrowski. 

Ogrodowa 24, Zielona 6 to kolejne kamienice, z których będą mogli korzystać mieszkańcy i przedsiębiorcy. W planach jest także rewitalizacja dwóch następnych famuł Ogrodowej 26 i Ogrodowej 28.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Trasa Górna

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1

Małgorzata Loeffler / ZIM

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1. Znamy oferty w przetargu na wybudowanie 5, 7... więcej

Zostań opiekunką medyczną

Chcesz mieć pewną pracę? Zostań opiekunką medyczną.

Jolanta Baranowska / UMŁ

Zapewniamy bezpłatny kurs, stypendium, a po szkoleniu – zatrudnienie. Szukamy Pań, które chciałyby... więcej

Senioralia 2021

200 wydarzeń zaplanowano na SENIORALIA 2021

Jolanta Baranowska / UMŁ

15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Koncert: Polish Camerata Swojemu Miastu – Arcydzieła W.A. Mozarta -  mat. organizatorów

Dodajemy skrzydeł muzycznej Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Organizatorzy tegorocznych wydarzeń muzycznych otrzymają niemal pół miliona złotych z budżetu... więcej

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Kontakt