Przedsiębiorco, postaw na innowacje i osiągnij sukces. Warsztaty Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Milionowe dofinansowanie nowatorskich projektów w zasięgu zarówno dużych przedsiębiorców, jak i przedstawicieli startupów! Jak zdobyć unijne środki, którymi dysponuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju? Tego można dowiedzieć się podczas spotkań informacyjno – warsztatowych „NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR”, które odbywają się w miastach całej Polski – już 17 czerwca zapraszamy na spotkanie w Łodzi.

zdjęcie ilustracyjne -  fot. CC0 license

Spotkania składają się z dwóch części: informacyjnej i warsztatowej. W ich trakcie pracownicy i  eksperci NCBR prezentują możliwości uzyskania dofinansowania na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących technologii, produktów lub usług. Przedstawiane są zasady udziału i kryteria oceny w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Budżet tegorocznej edycji prowadzonego przez NCBR programu Szybka Ścieżka wynosi 2,25 miliarda złotych. To środki, które umożliwią rozwój polskim przedsiębiorstwom i wzmocnienie współpracy biznesu z ośrodkami naukowymi, na czym zyska polska gospodarka - podkreśla Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Spotkania NCBR dla Firm przybliżą przedstawicielom firm i naukowcom zasady aplikowania o wsparcie na innowacyjne rozwiązania.   

W ramach Szybkiej Ścieżki przedsiębiorcy mogą uzyskać od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych dofinansowania na działalność rozwojową i wspieranie innowacyjnych projektów biznesowych. O dofinansowanie starać się mogą zarówno duże firmy jak i start-upy, które realizują innowacyjne projekty. Beneficjenci mogą liczyć nawet na 80 procent dofinansowania ich projektu. Pozostałe 20 procent to środki własne. W tym roku nowością jest możliwość udziału w konkursie nie tylko samych firm, ale także konsorcjów przedsiębiorców i jednostek naukowych.

Innowacyjny przedsiębiorca to taki, który patrzy w przyszłość i nie boi się podjąć ryzyka prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Taki przedsiębiorca wie, że sytuacja na rynku będzie się zmieniać, a dzięki stworzonej innowacji osiągnie przewagę konkurencyjną i realne zyski  - mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, p.o. dyrektora NCBR.

Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego chętnie sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów i nowoczesnych przedsięwzięć. Z samego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, o którym mowa na spotkaniach, w samych latach 2016 - 2018 NCBR przeznaczyło na dofinansowanie projektów w regionie województwa łódzkiego ponad 700 milionów złotych. Jedną z firm, która dzięki funduszom rozdysponowanym przez NCBR odnosi rynkowy sukces jest łódzka PIXEL Technology sp. z o. o. Przedstawiciele firmy będą obecni na spotkaniu NCBR dla Firm i opowiedzą o swoich doświadczeniach w aplikowaniu o dofinansowanie i realizacji projektu. Firma przygotowuje awangardowy projekt „Wirtualny szpital”. To oparty o sztuczną inteligencję system edukacyjny dla studentów medycyny i pielęgniarek. Rozwiązanie połączone jest z systemem szpitalnym i urządzeniami medycznymi. Analizując realne zdarzenia medyczne, system buduje scenariusze nauczania studentów, którzy uczestniczą w przypominającej realia „grze” i rozpoczynają wirtualny staż.

Jesteśmy firmą programistyczną, zatrudniamy ekspertów od sztucznej inteligencji, programistów i testerów oprogramowania. Działamy na rynku od 25 lat, od ponad 15 w obszarze medycznym. Wirtualny szpital to gra strategiczna dla studentów medycyny, młodych lekarzy i pielęgniarek, która pozwala im przejść wirtualny staż - mówi Rafał Zdrajkowski, jeden z szefów firmy PIXEL Technology. - Wpadliśmy na ten pomysł po wielu rozmowach z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i realizujemy go z powodzeniem, bo gra cieszy się dużym zainteresowaniem. Świetnie wspominam współpracę z NCBR. Oczywiście samo aplikowanie wiąże się z dużym wysiłkiem, ale współpraca z opiekunem projektu przebiega gładko. Możemy liczyć na zrozumienie i wsparcie na wszystkich etapach realizacji projektu.

Spotkania dla przedsiębiorców oraz jednostek naukowych realizowane są w całej Polsce od 2018 roku. Do tej pory odbyło się ich blisko 60. Przed nami kolejne 30 spotkań, których harmonogram dostępny jest na stronie www.NCBRdlaFirm.pl.

Szczegółowy program spotkania NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR, które odbędzie się w łódzkim SkyHub, oraz formularz rejestracyjny dostępne są  na stronie www.NCBRdlaFirm.pl.

Spotkania są bezpłatne.

 


       

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od ponad 10 lat Centrum łączy świat nauki i biznesu, tworząc odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera rodzimych przedsiębiorców, istotnie zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu  przełomowych projektów badawczych. Misją NCBR jest realizacja zadań służących społecznemu i gospodarczemu rozwojowi Polski oraz rozwiązywanie konkretnych cywilizacyjnych problemów jej mieszkańców. NCBR pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój. Realizuje także szereg programów krajowych i międzynarodowych, a także projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa. Z rocznym budżetem na prace B+R rzędu miliarda euro NCBR jest obecnie największym w kraju i regionie ośrodkiem wspierania rozwoju nauki i gospodarki. Więcej informacji na stronie ncbr.gov.pl

 

 

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt