Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze wystartują na ul. Piotrkowskiej

W środę, 28 czerwca na ul. Piotrkowskiej w Łodzi rozpocznie się 28. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Podczas pięciu etapów zawodnicy pokonają ponad 743 km. Impreza zakończy się 1 lipca w Lublinie.

Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków na Piotrkowskiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków na Piotrkowskiej , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Trasa wyścigu jest dosyć trudna. Pierwszego dnia kolarze będą mieli do pokonania ponad 200 km - do południa 86 km z Łodzi do Zduńskiej Woli, po południu ok. 130 km z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc. Następnego dnia przejadą z Radomia do Zduńskiej Woli. W piątek 30 czerwca odbędzie się etap z Mielca do Krosna - przez Pogórze Strzyżowskie, z tradycyjnymi podjazdami pod Zamek Kamieniec. Wcześniej będzie m.in. nowa górska premia w miejscowości Czudec. Ostatni dzień to etap ze Świdnika, kończący się sześcioma okrążeniami na terenie Lublina, z podjazdem al. Solidarności na Krakowskie Przedmieście. Okrążenie ma 6 km, ale sześciokrotny podjazd może powodować rozstrzygnięcie wyścigu - poinformował dyrektor imprezy Edward Skorek.

Oprócz niego na konferencji prasowej - zorganizowanej 28 dni przed rozpoczęciem 28. MWKSiO - był obecny m.in. Dariusz Baranowski, dziesięciokrotny uczestnik wyścigu i jego zwycięzca z roku 1993. - Wyścig wystartował w roku 1990. Od razu stał się jednym z większych w Polsce i miał duży prestiż w peletonie. Tak pozostało do dnia dzisiejszego. Nadal zawodnicy z kraju i zagranicy bardzo chętnie tutaj przyjeżdżają - powiedział Baranowski.

Jego zdaniem w tym roku losy rywalizacji rozstrzygną się podczas przejazdu z Mielca do Krosna. - Cała trasa wydaje się ciekawa. Na pewno ciężki będzie pierwszy dzień, w którym są dwa etapy. To zawsze jest trudne dla zawodników. Myślę jednak, że zwycięzcę całego wyścigu wyłoni etap z Mielca do Krosna, przez tzw. zameczek. To będzie królewski etap. Górale wykorzystają go do tego, by zgubić sprinterów gromadzących punkty na płaskich etapach - wyjaśnił Baranowski.

Na liście startowej 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków znalazły się 24 ekipy, w tym dziewięć polskich. Łącznie na starcie stanie ponad 130 zawodników. Tradycyjnie już imprezie będzie towarzyszył Mini Wyścig „Solidarności", czyli cykl kolarskich zawodów dla dzieci. Odbędzie się ich dziewięć. Pierwsze zaplanowano w Łodzi 25 czerwca, w Parku Poniatowskiego.

Więcej o wyścigu na stronie: http://wyscig.com.pl/

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt