Rusza konkurs na najlepszy stand-up dla amatorów – Łódź Stand-up Challange!

Łódź Stand-up Challange to wyjątkowy konkurs dla debiutujących stand-uperów, którego finał zaplanowano na 3 listopada w Atlas Arenie podczas „Łódź Stand-up Festiwal”. W szranki staną aspirujący stand-uperzy, prezentujący swoje umiejętności przed najważniejszymi przedstawicielami polskiej sceny komediowej: Łukaszem „Lotkiem” Lodkowskim i Kacprem Rucińskim.

Łódź Stand-up Challenge to konkurs na najlepszy stand-up dla aspirujących komików.

Aby się zgłosić wystarczy w terminie do 15 września 2019 r. wysłać na adres: zgloszenia@lodzstandup.pl, 5-7 min filmik w którym zaprezentuje się swoje komiczne umiejętności. Zgłoszenia oceni crème de la crème polskiego stand-upu: Łukasz "Lotek" Lodkowski, Kacper Ruciński.

Na Zwycięzców czeka wspaniała nagroda – możliwość wystąpienia podczas wielkiego finału Łódź Stand-up Festiwal już 3 listopada w Atlas Arenie, na „Wielkim Roaście Łodzi”! Dla najlepszych komików organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne. Łączna pula to aż 10 000 złotych!

- Łódź Stand-up Challange to jedyna możliwość, żeby zaprezentować swoje umiejętności komediowe przed najważniejszymi postaciami polskiej sceny standupowej. To wydarzenie jest punktem obowiązkowym dla każdego, kto marzy o wielkiej scenie i rozśmieszaniu tysięcznej publiczności!  - zapowiada Maciej Łaski, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Wielki finał konkursu odbędzie się podczas „Łódź Stand-up Festiwal” – pierwszym takim wydarzeniu w Polsce z dedykowanym miastu programie. W Atlas Arenie, 3 listopada, pojawią się gwiazdy stand-upu: Rafał Pacześ, Kacper Ruciński, Łukasz "Lotek" Lodkowski, Michał Leja, Janusz Pietruszka oraz Adam Van Bendler. Niezwykła popularność formatu sprawiła, że na wydarzenie zostały już ostatnie bilety, które można kupić za pośrednictwem systemu Going lub na oficjalnej stronie: www.lodzstandup.pl

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.lodzstandup.pl oraz stronie Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń

Termin i miejsce:

3 listopada, godz. 19:00 - Atlas Arena (Łódź Stand-up Festiwal – Wielki Roast Łodzi)

Oficjalna strona wydarzenia: https://bit.ly/2K4uhMA

Bilety: https://bit.ly/2Yyxgok

JURY „Łódź Stand-Up Challange”

Kacper Ruciński

Pionier polskiej sceny stand-upowej. Człowiek, który dekadę temu swoimi występami na festiwalach kabaretowych „zmuszał” organizatorów do tworzenia kategorii „Stand-up Comedy”. 

Zdobywca niezliczonych nagród i wyróżnień, scenarzysta, aktor, improwizator, prezenter telewizyjny, ale przede wszystkim Stand-uper. Współzałożyciel i członek pierwszego projektu stand-upowego „Bez Cenzury” w którym u boku Katarzyny Piaseckiej i Abelarda Gizy przecierał szlaki dla dobrze znanego dzisiaj wszystkim stand-upu. Jego występy to mieszanka abstrakcji, błyskotliwych dygresji, nierzadko kontrowersyjnych komentarzy rzeczywistości. To co wyróżnia Kacpra na polskiej scenie stand-upowej to nieprawdopodobna zdolność improwizowania. 

Artysta jest w stanie stworzyć historie, świat i bohaterów wykorzystując informacje, które otrzymał będąc już na scenie - tu i teraz - co jak mawia sam Kacper Ruciński, działa na publiczność najlepiej.


 

 

Łukasz "Lotek" Lodkowski

Aktywny komik od 1985 r. Właśnie wtedy na świat przyszedł Lotek, który posiada coś czego zazdroszczą mu inni komicy, mianowicie wrodzony talent do rozśmieszania ludzi. 

Już w roku 2012 po raz pierwszy pobrał swoje pierwsze honorarium za występ. Po tym wydarzeniu na polskiej scenie komediowej wszystko się zmieniło i nic już nie było takie samo. Od początku swojej działalności scenicznej Lotek pokazał, że poradzi sobie na największych polskich scenach: Katowicki Spodek, Gdańska Ergo Arena, Warszawski Torwar, to tylko niektóre areny na których Lotek wielokrotnie pokonywał przepony swoich widzów. Rekordowe ilości odsłon jego występów na YouTubie są dowodem na to, że publiczność się nie myli.

Zaraźliwy śmiech, modulowanie głosem, niepowtarzalny sposób bycia i profesjonalizm tego Artysty powodują, że jego występy na długo pozostają w pamięci.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt