Miłość, zbrodnia i odrobina magii. Zapraszamy na Noc Bibliotek w Łodzi

W sobotę, 3 czerwca w łódzkich książnicach można będzie spotkać się z autorkami bestsellerowych romansów, kryminałów i powieści obyczajowych: Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Agnieszką Płoszaj i Agnieszką Lis. Ale na czas Nocy Bibliotek 2017 w Łodzi zaplanowano także mnóstwo innych atrakcji.

Na wszystkie wydarzenia Nocy Bibliotek wstęp jest bezpłatny -  fot. CC0 license
Na wszystkie wydarzenia Nocy Bibliotek wstęp jest bezpłatny , fot. CC0 license

Co można robić w bibliotece? Prawie wszystko - tańczyć, śpiewać, wróżyć, a nawet prowadzić śledztwo. Okazuje się, że nie tylko książką biblioteka żyje. Będzie można się o tym przekonać 3 czerwca. W sobotę przypada wyjątkowa noc - Noc Bibliotek 2017. To ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako otwarte i dostępne miejsca z ofertą dla osób w każdym wieku. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennymi spotkaniami z literaturą i jej gwiazdami. W całej Polsce planowane są śledztwa, romanse, czary i groza. Organizatorzy liczą na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.
W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, w ubiegłorocznej ponad 1000. Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.  Tegoroczna - trzecia - edycja akcji odbywa się  pod hasłem Czytanie porusza.

Każda z biorących udział w Nocy filii łódzkich bibliotek indywidualnie zinterpretowała to motto, oferując urozmaicone wydarzenia tematyczne: od Nocy z Amorem po Noc z Kryminałem. Niektóre z nich skierowane są tylko dla dorosłych (np. warsztaty kryminalistyczne), ale większość została przygotowana z myślą o dzieciach i całych rodzinach.

Wśród zaproszonych gości znalazły się autorki bardzo poczytnych książek: specjalistka od romansów Małgorzata Gutowska-Adamczyk oraz łodzianka Agnieszka Płoszaj, autorka łódzkiego kryminału "Carodziejka". W  MBP Łódź - Górna przy ul. Paderewskiego 11.a o godz. 19.00 będzie można się spotkać z Agnieszką Lis, autorką bardzo poczytnych powieści obyczajowych (Jutro będzie normalnie, Samotność we dwoje, Pozytywka oraz Karuzela), która pisze także dla dzieci. Jak sama mówi, sens w jej życiu definiowany jest przez rzeczowniki ustawione w kolejności: kobieta - żona - mama - pisarka - nauczyciel muzyki - kucharka.  W literaturze obyczajowej tego ostatniego słowa nie mogło zabraknąć. 

Szczegółowy harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie Nocy Bibliotek 2017 w Łodzi.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt