Polski Puchar Świata

Agnieszka Sajdutka i Wiktor Staszak zostali zwycięzcami IX Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym. Oprócz seniorów w Atlas Arenie rywalizowało też ponad 1000 zawodników i zawodniczek biorących udział w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym.

- Pobiliśmy rekord w liczbie uczestników tych zawodów. Do Łodzi przyjechali też najlepsi karatecy tradycyjni, aby wziąć udział w Pucharze Świata. To była druga - po mistrzostwach świata w 2012 - tak duża impreza, której byliśmy współorganizatorem - poinformowała prezes Łódzkiej Akademii Karate Tradycyjnego Katarzyna Krzywańska, wielokrotna mistrzyni świata w kata.

W dziewiątej edycji Pucharu Świata wzięli udział zawodnicy z 12 państw: Armenii, Brazylii, Chile, Czech, Litwy, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Słowenii, Ukrainy, USA i Polski. Rywalizacja kobiet i mężczyzn zakończyła się sukcesem reprezentantów Polski, którzy we własnym gronie rozstrzygali pojedynki i główne trofeum. W finałowej walce pań Sajdutka (AKT Rzeszów) pokonała Marię Deptę (TS Sokół Aleksandrów Łódzki), a u panów Staszak (AKT Niepołomice) wygrał z Michałem Sową (MUKS Bytom).

- Mogłem spodziewać się tego, że w finale kobiet spotkają się dwie nasze zawodniczki, bo obie są doświadczone i świetnie przygotowane. Odnoszę wrażenie, że wygrała ta bardziej głodna sukcesu. Jeśli zaś chodzi o rywalizację mężczyzn - to byli najmłodsi nasi reprezentanci w historii pucharu świata. Mają już za sobą wiele lat treningów, ale nie wiedziałem, czy to wystarczy do zwycięstwa. Skończyło się jednak bardzo dobrze - tak końcowe wyniki podsumował Włodzimierz Kwieciński, prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF) i prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT).

Rywalizacja karateków w Atlas Arenie odbyła się w ramach Rodzinnego Sportowo-Kulturalnego Dnia Dziecka. W trakcie całodziennego pikniku prowadzono m.in. bezpłatne warsztaty tańca, sztuk i sportów walki (karate tradycyjnego, judo, aikido, kendo, zapasów, BJJ, capoeiry, krav magi, kung-fu, boksu, capoeiry, tai chi), lekkiej atletyki, jogi, fitness oraz gier zespołowych. Na boisku treningowym dzieci w wieku od 6 lat mogły brać udział w treningach piłkarskich prowadzonych przez szkoleniowców Łódzkiego Klubu Sportowego. Zajęcia odbywały się pod hasłem: Z podwórka na ŁKS.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt