Lekcja z Kamilą

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 44 i Publicznego Gimnazjum nr 22 w Łodzi odbyła się pokazowa lekcja wf, którą poprowadziła Kamila Lićwinko - halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż.

- Nasza szkoła bardzo często organizuje spotkania młodzieży z „mistrzami swego fachu". To znakomite wzory do naśladowania, które zachęcają do realizowania życiowych pasji. Wśród nich są: aktorzy, pisarze, podróżnicy, muzycy, społecznicy oraz sportowcy, tacy jak Artur Partyka. Cieszymy się, że tym razem mieliśmy szansę na spotkanie z Kamilą, które pozostanie na długo w naszej pamięci - powiedział dyrektor SP nr 44 Paweł Miszczak.

Podczas zajęć z mistrzynią uczniowie poznawali zasady właściwej rozgrzewki przed skokami wzwyż, które później wykonywali, uzyskując często swoje rekordy życiowe. Była też część „świetlicowa", podczas której Kamila odpowiadała na pytania dotyczące m.in.: przebiegu kariery sportowej, wyrzeczeń związanych z koniecznością systematycznego treningu oraz swoich marzeń. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć, autografów oraz życzeń kolejnych sukcesów.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogłam w Łodzi ćwiczyć z dziećmi. Sprawia mi to ogromną frajdę i chciałabym miłością do sportu zarazić młodych ludzi. Kto wie, może za kilka lat to ja będę im kibicować oglądając transmisję telewizyjną z zawodów, w których będą startować - powiedziała Lićwinko.

Lekcja wf z Kamilą Lićwinko była jednym z elementów programu Sportowa Akademia Veolii, który wspiera młodych, utalentowanych sportowców. - Spotkania młodych ludzi z gwiazdami sportu zawsze wyzwalają szczególną motywację i energię do jego uprawiania i naśladowania wyczynowych sportowców. Liczymy na to, że niektórzy uczestnicy tych spotkań zainteresują się sportem, a w przyszłości być może wstąpią w szeregi Sportowej Akademii Veolii i sięgną po medale na arenach krajowych i międzynarodowych - podsumował Sławomir Jankowski z Veolii Energii Łódź.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt