Koncerty na 594. Urodziny Łodzi. Sprawdź, kto zagra na pl. Wolności

W 2017 roku Łódź obchodzi 594. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji podczas Urodzin Łodzi HEY, Natalia Nykiel i Rezerwat zagrają na placu Wolności 28 lipca. Dzień później wystąpi Brodka i O.S.T.R.

Koncerty będą odbywać się na placu Wolności -  fot. CC0 license
Koncerty będą odbywać się na placu Wolności , fot. CC0 license

HEY

To zespół, którego specjalnie nie trzeba przedstawiać. Jedna z najlepszych grup koncertowych w Polsce; od ponad 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością i cały czas rozwija się artystycznie. Katarzyna Nosowska, charyzmatyczna wokalistka, uznawana za najlepszą tekściarkę swojego pokolenia, została wyróżniona wraz z zespołem 17 Fryderykami i niezliczoną ilością innych nagród. Wszystkie płyty studyjne zespołu pokryły się platyną. Hey na scenie na placu Wolności zagra 28 lipca.


NATALIA NYKIEL

Tego samego dnia łodzianie mają szansę wziąć udział w koncercie Natalii Nykiel, młodej, utalentowanej wokalistki, autorki tekstów, która szturmem wdarła się na muzyczną scenę. Po premierze jej debiutanckiej płyty "Lupus Electro" stało się jasne, że właśnie takiego głosu w Polsce brakowało, a miliony odsłon jej teledysków oraz frekwencja na koncertach potwierdziły rokowania krytyków, że Nykiel zapełnia trwającą od wielu lat na rodzimym rynku lukę - nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.


REZERWAT

28 lipca to również koncert Rezerwatu, legendarnego polskiego zespołu, od początku istnienia związanego z Łodzią. Na pl. Wolności zobaczymy m.in. uznanego, niezwykle energicznego lidera Andrzeja Adamiaka, autora największych przebojów zespołu, jak "Zaopiekuj się mną", "Parasolki", "Obserwator" czy "Kocha Ciebie niebo".


BRODKA

Folkowa siła z punkową energią, czyli Monika Brodka, zagra 29 lipca na placu Wolności podczas Urodzin Łodzi. Większość z nas pamięta, jak Brodka brawurowo wygrała program "Idol". Jej żywiecka dusza nie dała się jednak spacyfikować i wokalistka nie stała się kolejną gwiazdką pop, która śpiewa to, co każą jej producenci talent-show, co udowodniła, wydając "Grandę". Dziś Brodka pokazuje, jak wielowątkowa potrafi być muzyka popularna; żeni pop z elektroniką, elementy folkowe miesza z postpunkową energią, czerpie z bogatej historii muzyki świata. Podczas jej koncertów nie sposób się nudzić. 29 lipca na scenie na placu Wolności wystąpi pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty artystka.O.S.T.R.

To jeden z czołowych artystów polskiego hip-hopu, niekwestionowany król freestyle’u - Adam O.S.T.R. Ostrowski będzie gwiazdą 594. Urodzin Łodzi. Na placu Wolności wystąpi 29 lipca. Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać reszcie kraju w konwencji solo. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rap.


 

 

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt