Stadion Widzewa turystyczną ikoną Łodzi

Stadion Miejski Widzew Łódź został uhonorowany tytułem Turystycznej Ikony Łodzi. O zwycięstwie obiektu zadecydowały głosy mieszkańców w plebiscycie zorganizowanym przez Urząd Miasta Łodzi.

Prezes Widzewa Łódź Martyna Pajączek oraz wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Prezes Widzewa Łódź Martyna Pajączek oraz wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Obiekt zlokalizowany przy al. Piłsudskiego 138 to wyjątkowe miejsce, odwiedzane regularnie przez gości nie tylko przy okazji gromadzących każdorazowo kilkanaście tysięcy fanów meczów ligowych Widzewa Łódź. Stadion ten tętni życiem również w pozostałe dni, a dbają o to przedstawiciele klubu oraz liczni odwiedzający, ciekawi kulis funkcjonowania samej areny sportowej, ale też historii Widzewa i miasta, które czerwono-biało-czerwoni dumnie reprezentowali, osiągając międzynarodowe sukcesy.

- Nagroda i tytuł na pewno pomogą nam w promocji klubu i samego stadionu. W każdym tygodniu jesteśmy odwiedzani przez liczne wycieczki i organizujemy po kilka specjalnych spotkań dla różnych grup. W przyszłym roku będziemy obchodzić 110-lecie Widzewa i z tej okazji przygotujemy wiele niespodzianek, które będą atrakcyjne nie tylko dla samych kibiców, ale także dla gości z całej Polski i zagranicy - deklaruje Martyna Pajączek, prezes zarządu Widzewa Łódź.

Plebiscyt na Turystyczną Ikonę Łodzi zorganizowano pierwszy raz. Najpierw przez dwa tygodnie mieszkańcy oraz turyści zgłaszali swoje propozycje. Następnie, uruchomiono internetowe głosowanie, w którym Stadion Miejski Widzewa Łódź okazał się bezkonkurencyjny wśród ponad 80 zakwalifikowanych do finału pomysłów.

- Z całego serca gratuluję wygranej w plebiscycie i cieszę się, że kibice po raz kolejny pokazali swoją siłę, zaangażowanie i dumę ze stadionu, który tak licznie odwiedzają. To pokazuje, że warto inwestować w infrastrukturę i dalej rozwijać sportową Łódź – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta.

Nagrodą w plebiscycie, oprócz prestiżowego tytułu, jest również przygotowanie wielonarzędziowej kampanii wizerunkowej o wartości blisko 50 tysięcy złotych. Za realizację kampanii odpowiadać będą: Biuro Promocji i Nowych Mediów oraz Łódzka Organizacja Turystyczna.

Wybór Turystycznej Ikony Łodzi ogłoszony został na stadionie Widzewa przy okazji piątkowego meczu łodzian z Gryfem Wejherowo. Symboliczną nagrodę w imieniu miasta na ręce prezes klubu Martyny Pajączek przekazała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Stadion Widzewa, który zyskał tak liczne uznanie w głosowaniu mieszkańców, to jedno z wielu miejsc wartych zobaczenia w Łodzi. Według serwisu Trip Advisor największą popularnością wśród turystów cieszą się m.in. Manufaktura, ulica Piotrkowska, Łagiewniki i Cmentarz Żydowski. W roku 2018 Łódź odwiedziło ponad milion gości, a 1/5 pochodziła z zagranicy.

Zobacz także

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt