Olimpiada Przedszkolaka

W hali MOSiR przy ul. Małachowskiego odbyła się Olimpiada Przedszkolaka, w której wzięły udział dzieci z miejskich przedszkoli uczestniczących w projekcie Sprawny Przedszkolak. Uczestnikom zajęć medale wręczali m.in.: pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela oraz dyrektor MOSiR Eryk Rawicki.

Sprawny Przedszkolak to autorski projekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi. Głównym celem jest propagowanie w miejskich przedszkolach sportowego trybu życia poprzez udział dzieci w cyklicznych zajęciach ruchowych, prowadzonych przez instruktorów sportu MOSiR. Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Program celowo koncentruje się na dzieciach przedszkolnych, gdyż w szkołach tę rolę pełnią lekcje z nauczycielami wychowania fizycznego.

Nowatorstwo projektu polega na ujęciu zajęć - prowadzonych w formie różnorodnych gier i zabaw - w cykliczne ramy i prowadzeniu ich przez wykwalifikowanych instruktorów nie tylko na obiekcie MOSiR przy ul. Małachowskiego, ale też w poszczególnych przedszkolach. Dzięki temu może w nich uczestniczyć większa grupa dzieci. W przeszłości problemy związane z dojazdem do danego obiektu często eliminowały możliwość zaangażowania najmłodszych w jakąkolwiek formę rekreacji poza macierzystymi placówkami.

Pilotażowy program Sprawnego Przedszkolaka wystartował w roku szkolnym 2013/14 i objął cztery przedszkola: PM nr 55, PM nr 125, PM nr 130 i PM nr 107. W kolejnej edycji dołączyły dwie kolejne placówki: PM 224 oraz PM 125. W tym roku szkolnym instruktorzy MOSiR prowadzili zajęcia już w 17 przedszkolach miejskich.

Podsumowaniem programu jest Olimpiada Przedszkolaka, organizowana na zakończenie każdego roku szkolnego. Biorą w niej udział wszystkie placówki objęte projektem.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt