18. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run - ruszają zapisy!

Od środy, 15 stycznia można zapisywać się do udziału w 18. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Bieg główny na 10 km odbędzie się 16 maja, wczesnym wieczorem o godzinie 19:00. Osiem dni później do rywalizacji w Mini Biegu przystąpią dzieci i młodzież.

- Ten bieg na stałe wpisał się w historię Łodzi, ponieważ jest związany bezpośrednio z główną ulicą naszego miasta, ulicą Piotrkowską, ale i również dlatego, że jest poprowadzony tak, aby móc podziwiać piękne miejsca w Łodzi. Bardzo dziękuję organizatorom, którzy poświęcają swój czas, aby pokazywać piękne oblicze naszego miasta i dawać rozrywkę wszystkim, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu jednoczącym nas wszystkich wokół jednej idei. Tym razem do udziału w biegu zapraszam również tych, którzy urodzili się 18 lat temu. Może osoby, które akurat 16 maja będą wchodzić w wiek dorosły zechcą pobiec razem z nami. Rzucam takie wyzwanie, aby zainicjować rywalizację w kategorii osiemnastolatków - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, to jedna z najbardziej popularnych imprez biegowych w Polsce. Pod względem frekwencji w klasyfikacji biegów ulicznych na dystansie 10 km zajmuje szóste miejsce w kraju, ustępując tylko Warszawie i Gdyni.

W tegorocznej edycji ma wystartować co najmniej 6000 osób dorosłych i około 2000 najmłodszych adeptów biegania. - Konkurencja na rynku biegowym jest bardzo duża, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Łódź bardzo się zmieniła, może pochwalić się wieloma ciekawymi miejscami. Magnesem dla uczestników jest przede wszystkim ulica Piotrkowska - uważa Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdowie, stowarzyszenia organizującego zawody.

- Dla nas jako organizatorów najważniejsze jest zadowolenie uczestników jak i sponsorów. Jeżeli te osoby są zadowolone, to my czujemy się dumni i spełnieni. W tegorocznej imprezie będziemy promować działania proekologiczne: będą kubki z trzciny cukrowej, oprócz tego będziemy wydawali koszulki dla biegaczy bezpośrednio do ręki, a nie jak do tej pory w torebkach foliowych. Na trasie będzie jeden punkt bufetowy, w którym podawana będzie woda z łódzkich wodociągów - informuje dyrektor imprezy, Jacek Chmiel. Dodał również, że nagrody trafią do około 150 osób. Oprócz kategorii wiekowych, zapraszamy na scenę biegaczy z ponad dwudziestu kategorii branżowych. Wyłaniamy m.in. najszybszych lekarzy, nauczycieli czy studentów.

Organizatorzy biegu przedłużyli umowę dotyczącą współpracy przy tej imprezie z drogeriami Rossmann o kolejne trzy lata. Tegoroczna odsłona biegów będzie ósmą, w której Rossmann jest sponsorem tytularnym zawodów.

- Od początku współpracy chcieliśmy poprzez tę imprezę promować zdrowy tryb życia oraz rodzinny i aktywny wypoczynek. Bardzo się cieszę, że z roku na rok przybywa chętnych, którzy w ten majowy wieczór chcą spędzić razem z nami czas - myślę tutaj zarówno o startujących, jak i kibicach. Przy okazji tej inicjatywy cały dochód z wpisowego zostanie przekazany fundacji JiM, pomagającej dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - zakończył Marek Maruszek, Prezes Zarządu Rossmann Polska.

Biuro zawodów będzie mieściło się w CH Sukcesji, a finisz przewidziany jest w al. Politechniki naprzeciwko Zatoki Sportu. Zawodnicy pobiegną al. Politechniki do al. Mickiewicza, następnie al. Kościuszki, ul. Zachodnią, Legionów do pl. Wolności, Piotrkowską na południe. Uczestnicy pojawią się przy Białej Fabryce i wrócą ul. Radwańską do ul. Politechniki.

Wpisowe przez pierwsze dwa dni zapisów (od środy 15 stycznia) wynosić będzie 40 złotych. Później cena wzrośnie do 50 złotych. W zamian każdy zawodnik otrzyma m.in pamiątkową koszulkę, medal na mecie, posiłek, napoje oraz bogaty pakiet startowy. Podobnie jak w ubiegłym roku limit uczestników został ustalony na poziomie sześciu tysięcy osób.

Honorowym patronem imprezy, organizowanej przy wsparciu UMŁ, jest prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską ruszą na początku marca.

Szczegółowe informacje na stronie Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2020

Polecane aktualności

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale „śmieciowej”. Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Płyny dezynfekcyjne, przyłbice i maseczki dla szkół -  fot. Archiwum UMŁ

Straty budżetu Łodzi i wydatki na walkę z covid w 2020 r.

Jacek Słodziński / BPiNM

Łódź nadal czeka na rozstrzygnięcie trzeciej transzy dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji... więcej

Filia 73 Biblioteki Miejskiej w Łodzi -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

650 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego na łódzkie biblioteki

Jacek Słodziński / BPiNM

Łodzianie wybrali 38 projektów do realizacji, w tym projekt bezpłatnego dostępu do e-booków na kwotę... więcej

Kontakt