27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród młodych ludzi do 30. roku życia.

Z Unii Europejskiej pozyskaliśmy ponad 27 mln złotych na stworzenie ponad tysiąca miejsc pracy. Jeżeli uda nam się wciągnąć do projektu młode bezrobotne osoby, jest ogromna szansa, że w 2022 roku bezrobocie wśród młodych ludzi będzie na zerowym poziomie, a poziom ogólnej stopy bezrobocia spadnie w Łodzi z obecnych 4,7 % do poziomu już bliskiego 4 procent. Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród młodych ludzi do 30. roku życia.

- Mamy pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na płatne staże czy na prace interwencyjne. Możemy tym programem objąć ponad 1300 młodych łodzian. Zgłaszajcie się. Bierzcie pieniądze, Zakładajcie firmy. Dostaniecie finansowe wsparcie, żeby okrzepnąć na rynku, a potem wszystko będzie zależało od waszej zaradności i pracowitości – zachęcała podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Jak poinformował Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, projekt skierowany do osób poniżej 30 roku życia obejmuje różne formy wsparcia. Jedna droga to rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej przy pomocy finansowej na poziomie ok. 30 tys. zł. Ponadto w grę wchodzą również płatne staże, wyposażanie lub doposażenie stanowisk pracy, prace interwencyjne, czy bony na zasiedlenie.

Program ruszył od stycznia br. i potrwa do końca 2021 roku, a całkowita kwota wsparcia wynosi 27,4 mln zł. To powinno wystarczyć, aby każdy młody człowiek szukający pracy w Łodzi znalazł właściwą pomoc i aby do poziomu zerowego sprowadzić wskaźnik bezrobocia w tej grupie wiekowej.

Uczestnikami projektu mogą być osoby bezrobotne do 30 roku życia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi i tam należy kierować odpowiednie wnioski.

Polecane aktualności

Ulica Wyścigowa -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź buduje. Ulice gruntowe będą asfaltowe. W 2021 roku utwardzimy kolejne łódzkie ulice

Tomasz Walczak / UMŁ

Lista dróg gruntowych oczekujących na utwardzenie sukcesywnie się skraca. W tym roku planowana jest... więcej

W EC1 powstaje Ulica Żywiołów - to zaproszenie do zabawy, która rozwija i uczy!

EC1

Czy w Łodzi da się biec po orbicie? Gdzie pojawi się ogniowe tornado? Czy w sąsiedztwie centrum... więcej

Dominik Krzyżanowski, Tomasz Kacprzak, Leszek Kowalski

Rekordowa sprzedaż surowców wtórnych w 2020 roku

informacja prasowa: MPO Łódź

Ponad 12 tys. ton surowców trafiło do recyclingu w 2020 r. To dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej.... więcej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Kontakt