Już 15 marca odbędą się największe wegańskie targi w Polsce - ODWOŁANE

IMPREZA ODWOŁANA. Stowarzyszenie Otwarte Klatki po raz czwarty organizuje imprezę, na której będziecie mogli kupić swoje ulubione wegańskie kosmetyki, produkty spożywcze czy ubrania, które wyprodukowano unikając cierpienia zwierząt. W programie również loteria z nagrodami, liczne wykłady i warsztaty oraz specjalne strefy youtuberów i tatuażystów.

Festiwal Veganmania organizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które promuje dietę roślinną i zajmuje się poprawą dobrostanu zwierząt hodowlanych. Impreza cieszy się popularnością w całej Polsce, jest organizowana w Lublinie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Ubiegłoroczna edycji zgromadziła w Łodzi 3 tyś. osób!

Uczestnicy festiwalu będą mogli spróbować różnych potraw z restauracji i firm z całej Polski. Pojawi się nie tylko kuchnia polska, będzie też możliwość spróbowania smaków z innych zakątków świata. Będą to różnego rodzaju wypieki, słodkości, majonezy, masła oraz substytuty serów i mięsa.

Osoby, które pojawią się na festiwalu będą mogły posłuchać wykładów o diecie planetarnej prowadzonej przez Alicję Baską, która jest lekarką jak i pasjonatką i propagatorką medycyny kulinarnej. Jeśli ktoś jest sportowcem zainteresowanym dietą roślinną i chciałby dowiedzieć się, jaki wpływ ma ta dieta na wyniki w sporcie ten wykład powinien sprostać jego oczekiwaniom,

Inna prelegentka, Beata Borowiec, opowie o zrównoważonym rozwoju gospodarczym i kosztach przestępstw środowiskowych. Wyjaśni też, jakie znaczenia ma model rozwoju, w którym ludzkość żyje w zgodzie z naturą.  

Kolejny wykładowca to socjolog i autor raportów o funkcjonowaniu ferm przemysłowych Jarosław Urbański. Autor książki "Społeczeństwo bez mięsa. Socjologiczne i ekonomiczne uwarunkowania wegetarianizmu" opowie o tym, czy jesteśmy wyczuleni na cierpienie zwierząt.

Przedstawiciel kampanii Jasna Strona Mocy opowie o tym, że diety roślinne są odpowiednie także dla sportowców. Udowodni zapewne, że ograniczanie spożycia produktów odzwierzęcych nie wpływa negatywnie na wyniki sportowe.

Zachęcamy też do udziału w szkoleniu barmańskim, na których będzie można nauczyć się robienia drinków. Będą też warsztaty z robienia pysznych i zdrowych kiszonek, m.in. cytryny kiszonej. Odbędzie się również warsztat z fotografii kulinarnej i warsztat o naturalnych kosmetykach prowadzony przez Katarzynę Kapkę, założycielkę Mydlamo.

Każdy może również wziąć udział w loterii. Do wygrania karnety na jogę, bon na piercing, wegańskie wino czy burgery.

Poza wykładami i warsztatami będzie też strefa blogerów, którą poprowadzi Everyday Hero znany z YouTube’a.

Osobna sekcja to Tatuaże Zamiast Futra. W jej ramach można zrobić sobie tatuaż i wspomóc odsyłanie futer do historii. Artyści, którzy będą tatuować w trakcie tej edycji to m.in. łódzkie studia SIGIL, Strzyga Tattoo i Pracownia_czarne.

 

Program Veganmanii 2020
15 marca 2020 r., Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3, Łódź

W godzinach 11.00-19.00: wykłady, warsztaty, loteria, fotobudka, strefa kampanii Tatuaże Zamiast Futra oraz strefa spotkań z blogerami prowadzona przez Everyday Hero.

Warsztaty - w godzinach 12.00-17.00.
Tematy warsztatów:

  1. Fotografia kulinarna: Irmina Halamus, godz. 12-13:30
  2. Naturalne kosmetyki: Katarzyna Kapka, Mydlamo, godz. 13:45-15:15
  3. Recepta na kiszonki: Oskar Ignaczuk &Zuza Polkowska, godz. 15:30-17:00
  4. Szkolenie barmańskie: Wąski&Rzęski, godz. 17:15-18:45

Wykłady - w godzinach 12.30-17.00.

Wykłady poprowadzi socjolog Jarosław Urbański, Beata Borowiec, która zajmuje się kwestiami zmiany klimatu, a także przedstawiciel kampanii Jasna Strona Mocy.

Przez cały czas trwania Veganmanii będzie można zjeść coś smacznego u wystawców oferujących roślinne smakołyki, zarówno słodkie, jak i wytrawne. Będzie prawdziwy libański falafel, roślinne lody, burrito, masło orzechowe. Ponadto będzie możliwość kupienia toreb i plecaków szytych z materiałów z odzysku czy wegańskiego obuwia.

Odwiedzający Veganmanię będą też mogli porozmawiać z wolontariuszami Otwartych Klatek na temat naszych kampanii i działań. Będą przedstawiciele kampanii Jasna Strona Mocy, Vegan Challenge, Roślinniejemy oraz sklep Otwartych Klatek.

Polecane aktualności

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej

Rewitalizacja łódzkich ulic

Łódź rewitalizuje. Ulica Próchnika i Rewolucji 1905 z zielenią i nową nawierzchnią. Wracają prace na ulicę Zachodnią

Tomasz Walczak / UMŁ

Zakończyła się rewitalizacja ulicy Próchnika, na odcinku od ulicy Zachodniej do ulicy Piotrkowskiej... więcej

Remonty placówek edukacyjnych

Łódź buduje. W których łódzkich szkołach zakończą się w tym roku generalne remonty?

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Nowoczesne pracownie, odnowione sale warsztatowe i udogodnienia dla uczniów z niepełnosprawnościami.... więcej

 -  fot. arch. UMŁ

Transport na szczepienia przeciw COVID-19 - informacja dla pacjenta

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Infolinia Urzędu Miasta Łodzi ws. szczepień przeciw COVID-19 oraz transportu mieszkańców Łodzi... więcej

Kontakt