Pięknieje zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44

145 apartamentów oraz podziemny parking powstają w rewitalizowanej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 44. Cała inwestycja zakończy się najpóźniej w trzecim kwartale przyszłego roku i realizowana jest z prywatnych środków firmy Vision Invest, właściciela kamienicy.

- Zawsze z chęcią wesprę tych, którzy chcą odbudować i odnowić z nami nasze miasto. Właścicielom kamienicy gratuluję pomysłu i jego realizacji. Inwestycja jest imponująca. Okazuje się, że da się stworzyć miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością, a teraźniejszość z przyszłością - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Tego typu rewitalizacja jest znacznie droższa od budowy całkiem nowego budynku. Wierzymy jednak, że efekt będzie satysfakcjonujący - dodał prezes firmy Vision Invest Paweł Olczyk.

 - Obiekt ma spełniać przede wszystkim funkcje mieszkaniowe, ale dzięki znakomitej lokalizacji jesteśmy przekonani, że będzie dobrym miejscem dla inwestorów działających na rynku wynajmu mieszkań. Nie zapomnieliśmy jednak o ludziach, którzy kochają to miasto i chcą mieszkać w jego ścisłym centrum, dlatego w pierwszym etapie inwestycji zachowaliśmy jak najwięcej zabytkowych elementów w poszczególnych lokalach mieszkalnych – powiedział prezes firmy Vision Development Michał Ciupiński.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje kompleksową renowację historycznej zabudowy. Obejmuje on stworzenie 34 apartamentów o wielkości od 28 do 84 mkw. oraz 8 lokali usługowych. Drugi etap stanowi całkowicie nową i jednocześnie nowoczesną zabudowę wewnątrz podwórka kamienicy. Powstanie tam 111 apartamentów o metrażu od 28 do 78 mkw. oraz 3 lokale usługowe oraz jednopoziomowy podziemny parking na blisko 70 samochodów.

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44 wybudowana została w latach 60. XIX wieku. Ongiś znajdował się w niej Dom Bankowy Józefa Rabinowicza. Ciekawostką jest fakt, iż budynek znajduje się na jedynej działce sięgającej od ulicy Piotrkowskiej aż do ulicy Wschodniej.

Polecane aktualności

Ulica Wyścigowa -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź buduje. Ulice gruntowe będą asfaltowe. W 2021 roku utwardzimy kolejne łódzkie ulice

Tomasz Walczak / UMŁ

Lista dróg gruntowych oczekujących na utwardzenie sukcesywnie się skraca. W tym roku planowana jest... więcej

W EC1 powstaje Ulica Żywiołów - to zaproszenie do zabawy, która rozwija i uczy!

EC1

Czy w Łodzi da się biec po orbicie? Gdzie pojawi się ogniowe tornado? Czy w sąsiedztwie centrum... więcej

Dominik Krzyżanowski, Tomasz Kacprzak, Leszek Kowalski

Rekordowa sprzedaż surowców wtórnych w 2020 roku

informacja prasowa: MPO Łódź

Ponad 12 tys. ton surowców trafiło do recyclingu w 2020 r. To dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej.... więcej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Kontakt