Pięknieje zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44

145 apartamentów oraz podziemny parking powstają w rewitalizowanej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 44. Cała inwestycja zakończy się najpóźniej w trzecim kwartale przyszłego roku i realizowana jest z prywatnych środków firmy Vision Invest, właściciela kamienicy.

- Zawsze z chęcią wesprę tych, którzy chcą odbudować i odnowić z nami nasze miasto. Właścicielom kamienicy gratuluję pomysłu i jego realizacji. Inwestycja jest imponująca. Okazuje się, że da się stworzyć miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością, a teraźniejszość z przyszłością - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Tego typu rewitalizacja jest znacznie droższa od budowy całkiem nowego budynku. Wierzymy jednak, że efekt będzie satysfakcjonujący - dodał prezes firmy Vision Invest Paweł Olczyk.

 - Obiekt ma spełniać przede wszystkim funkcje mieszkaniowe, ale dzięki znakomitej lokalizacji jesteśmy przekonani, że będzie dobrym miejscem dla inwestorów działających na rynku wynajmu mieszkań. Nie zapomnieliśmy jednak o ludziach, którzy kochają to miasto i chcą mieszkać w jego ścisłym centrum, dlatego w pierwszym etapie inwestycji zachowaliśmy jak najwięcej zabytkowych elementów w poszczególnych lokalach mieszkalnych – powiedział prezes firmy Vision Development Michał Ciupiński.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje kompleksową renowację historycznej zabudowy. Obejmuje on stworzenie 34 apartamentów o wielkości od 28 do 84 mkw. oraz 8 lokali usługowych. Drugi etap stanowi całkowicie nową i jednocześnie nowoczesną zabudowę wewnątrz podwórka kamienicy. Powstanie tam 111 apartamentów o metrażu od 28 do 78 mkw. oraz 3 lokale usługowe oraz jednopoziomowy podziemny parking na blisko 70 samochodów.

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44 wybudowana została w latach 60. XIX wieku. Ongiś znajdował się w niej Dom Bankowy Józefa Rabinowicza. Ciekawostką jest fakt, iż budynek znajduje się na jedynej działce sięgającej od ulicy Piotrkowskiej aż do ulicy Wschodniej.

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt