Przedszkole nr 231 prewencyjnie zamknięte do odwołania

W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 przy ul. Syrenki z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

- Dziecko ani jego rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia, zamknięcie placówki ma charakter wyłącznie prewencyjny, to daleko posunięte środki ostrożności - podkreśla Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Prezydent Hanna Zdanowska jest w Warszawie na spotkaniu z premierem, który zdecyduje o tym czy szkoły i przedszkola mają być zamykane. Podkreślam, przedszkole Sanepid zamknął prewencyjnie, nie stwierdził zakażenia wirusem.

Do kontaktu dziecka z osobą zakażoną mogło dojść podczas pobytu rodziny w Norwegii. Jak podkreśla Sanepid zamknięcie przedszkola to daleko posunięte środki ostrożności, bowiem dziecko ani rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 231, ich rodzice oraz wychowawcy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym co oznacza pobyt tych osób w domach do 14 dni i bieżący kontakt
z Sanepidem.  A rodzice przedszkolaków o zamknięciu placówki zostali poinformowani telefonicznie przez wychowawców albo osobiście dziś rano kiedy przyprowadzali dzieci do przedszkola. Dalsze postępowanie będzie ustalane z rodzicami indywidualnie przez Sanepid.

Zgodnie z zaleceniem Powiatowego Inspektora Sanitarnego zamknięte przedszkole zostanie zdezynfekowane, to działanie także ma charakter prewencyjny.

Rodzice zamkniętego przedszkola mają prawo do dodatkowego zasiłku o czym mówi ustawa dotycząca koronawirusa.

- Zgodnie z ustawą rodzice mają prawo skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Dotyczy to  dzieci do lat 8 a zasiłek jest wypłacany maksymalnie przez 14 dni - wyjaśniła mec. Elżbieta Staszyńska, zastępca dyrektora Wydziału Prawnego UMŁ.

Zobacz także

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt