Start na Piotrkowskiej

Wielkimi krokami zbliża się start 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków. Zawodnicy rozpoczną rywalizację 28 czerwca na głównym deptaku Łodzi.

- Na godz. 9.45 zaplanowaliśmy start honorowy na ul. Piotrkowskiej. Start ostry będzie już na pograniczu Pabianic. Zdecydowaliśmy się na takie rozpoczęcie, gdyż nie chcieliśmy się ścigać przez przejazd kolejowy. W Pabianicach już na 7 km będzie lotny finisz, żeby od razu rozpocząć ostre ściganie. Dalej przez Łask pojedziemy do Widawy, gdzie będzie premia specjalna. Metę tego etapu wyznaczyliśmy w Zduńskiej Woli - poinformował dyrektor wyścigu Edward Skorek.

Tego samego dnia o godz. 17 na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim kolarze rozpoczną drugi etap, z metą w Kielcach. Łącznie w tegorocznej edycji będzie do przejechania pięć etapów, w trakcie których zawodnicy pokonają ponad 743 km. Impreza zakończy się 1 lipca w Lublinie.

Jednym z uczestników rywalizacji będzie Jarosław Rębiewski. Wychowanek łódzkiego Społem a obecnie zawodnik grupy Domin Sport już po raz 22 pojawi się na trasie tego wyścigu. Co go tu przyciąga? - Przede wszystkim fakt, że wyścig zaczyna, bądź kończy się w Łodzi. Dodatkowym atutem jest dobra organizacja tej imprezy - wyjaśnił Rębiewski.

Dodał, że choć w tej chwili bardzo trudno wskazać zwycięzcę, to ogromne szanse na końcowy sukces ma jego kolega z drużyny Domin Sport. - Wygra kolarz, który jeździ po górach i dobrze finiszuje. Ja bym upatrywał zwycięzcę w osobie Kamila Zielińskiego, który już raz wygrał ten wyścig - powiedział Rębiewski.

Na liście startowej 28. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków znalazły się 24 ekipy, w tym dziewięć polskich. Łącznie na starcie stanie ponad 130 zawodników. Tradycyjnie już imprezie będzie towarzyszył Mini Wyścig „Solidarności", czyli cykl imprez kolarskich dla dzieci. Odbędzie się ich dziewięć. Pierwszą zaplanowano w Łodzi 25 czerwca, w parku Poniatowskiego.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt