Łódź buduje drogę rowerową do Łagiewnik

Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. W tym roku powstanie 1,5 km odcinek od Porzeczkowej do Sikorskiego. 

Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. W tym roku powstanie 1,5 km odcinek od Porzeczkowej do Sikorskiego. 
Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. W tym roku powstanie 1,5 km odcinek od Porzeczkowej do Sikorskiego. 

Już kilka lat temu przygotowując obecne standardy budowy dróg rowerowych, które wykonane są z asfaltu i zachowują wszelkie normy przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa, uwzględniono w planach przebudowę już istniejącej infrastruktury wykonanej z tzw. kostki Bauma. Po budowie nowych odcinków dróg rowerowych, przyszła kolej na przebudowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. Jest to droga rowerowa, która skupia ruch jednośladów i na odcinku o dużym ruchu pojazdów, doprowadza rowerzystów do lasu Łagiewnickiego.

Stan drogi rowerowej. jak również chodników wzdłuż ul. Łagiewnickiej, wymaga przebudowy dla komfortu nie tylko rowerzystów, ale również pieszych i mieszkańców przyległych posesji.

- Dzięki przebudowie powstanie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy, przebudowane zostaną przystanki, chodniki oraz wjazdy do posesji. Dodatkowo powstaną zieleńce i nasadzone zostaną drzewa, których do tej pory nie było na pewnych odcinkach. Ponadto zagospodarowując na nowo przestrzeń, powstanie kilka miejsc parkingowych przy punktach usługowych – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W tym roku przebudowany zostanie odcinek wzdłuż ul. Łagiewnickiej od Porzeczkowej do Sikorskiego. Wykonawca rozpoczął prace na pierwszym odcinku od Porzeczkowej do rzeki Sokołówki. Wykonywane są rozbiórki nawierzchni. Następnie przebudowane zostaną kolizje z infrastrukturą podziemną i wykonana zostanie nowa droga rowerowa. Tegoroczna przebudowa to część większego planu dróg rowerowych na tym terenie. W kolejnych latach przebudowany zostanie dalszych odcinek drogi rowerowej na ul. Łagiewnickiej od Sikorskiego do Kreciej
i w ciągu ul. Sikorskiego w kierunku Radogoszcza.

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt