Więcej autobusów i tramwajów dla bezpieczeństwa pasażerów

W weekend wprowadzamy kolejne zmiany rozkładów jazdy, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować komunikacją miejską.

Rozluźnienia w gospodarce i powroty do pracy, skutkują większą ilością pasażerów. Przy obecnych ograniczeniach ilości osób w pojazdach komunikacji miejskiej, stale zwiększamy częstotliwość, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsc.

Pierwsze zmiany w rozkładach jazdy pojawią się już jutro 9 maja. Przywracamy w soboty kursowanie linii 17, 77 i 87AB. Wznowienie kursowania linii 17, zwiększy ilość kursów na ul. Pabianickiej i zapewni więcej pojazdów kursujących do IKEA, Sukcesji i Manufaktury. Ze względu na prowadzony remont torowiska i zamiany linii na przystanku końcowym przy Lumumby, tramwaje linii 17 w soboty będą kursować na trasie Chocianowice-IKEA – Północna. W dni robocze trasa pozostaje bez zmianz Chocianowic do przystanku Pomorska-Lumumby.

Linia 17 od poniedziałku do piątku:
CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Pomorska – POMORSKA LUMUMBY

Linia 17 w soboty:
CHOCIANOWICE-IKEA – Pabianicka, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańska, Legionów, Zachodnia, Ogrodowa, Północna – PÓŁNOCNA

Linia 17 nie kursuje w niedzielę.

Natomiast po obserwacjach funkcjonowania komunikacji miejskiej podczas remontu torowiska pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną, uruchamiamy dodatkowy przystanek dla wysiadających na ul. Giewont przy krańcówce tramwajowej. Tym samym przystanek przy ul. Turnie, nie będzie ostatnim na trasie, co umożliwi dojazd do krańcówki, pasażerom z okolic ul. Krokiew jadącym do centrum.

W niedzielę ponownie wznowi kursowanie linia 85AB do Arturówka i na Marysin, której kursowanie w niedzielę zostało zawieszone w trakcie epidemii.

Natomiast od poniedziałku zwiększamy częstotliwość na linii 69AB, 70 i 76. Autobusy w godzinach szczytu będą kursować w dni robocze co 7,5 minuty, aby wszyscy pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować, przy nadal obowiązujących ograniczeniach. Część kursów linii 69 kierowana będzie bez wjazdu w ul. Ossendowskiego. Tym samym przywrócone zostanie kursowanie linii 69B w dni robocze.

 

 

Ponadto kursowanie w dni robocze wznowi linia 7, która od poniedziałku kursować będzie na trasie Widzew Augustów – Piotrkowska Centrum.

Trasa linii 7 w dni robocze. Linia 7 nie kursuje w weekendy.

WIDZEW AUGUSTÓW – Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Żwirki, Kościuszki – KOŚCIUSZKI / MICKIEWICZA – Piotrkowska Centrum, Piotrkowska, Przybyszewskiego, Puszkina, Rokicińska – WIDZEW AUGUSTÓW

W związku ze zmianami, nowe rozkłady jazdy pojawią się na liniach 6, 15, 17, 50AB, 65AB, 69AB, 70, 76, 72AB, 77, 82AB, 83, 85AB, 87AB, N2 i Z12.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt