Nowe biura flex w Starej Drukarni

W zabytkowym budynku Starej Drukarni w Łodzi powstają biura dla zespołów liczących od 2 do 30 osób. To pierwsza poza południową Polską lokalizacja firmy Rise.pl - polskiego operatora elastycznych powierzchni biurowych.

 -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
W designerskich wnętrzach Starej Drukarni przy ul. Gdańskiej 130 powstaną elastyczne biura. , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Rise.pl w Łodzi

Rise.pl, jeden z liderów rynku elastycznych biur w Polsce, otwiera pierwszą lokalizację w Łodzi. Zajmie ona 2 100 m kw. w designerskich wnętrzach Starej Drukarni przy ul. Gdańskiej. Znajdą się tam m.in. elastyczne biura dla zespołów liczących od 2 do 30 osób, 11 sal konferencyjnych, cocktail bar i strefa chillout. Otwarcie planowane jest na listopad 2020 roku.

Dyrektor Michał Śmiechowicz z Biura Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy Międzynarodowej UMŁ mówi: - Miejsce w którym się spotkaliśmy – Stara Drukarnia - jest idealnym przykładem zakończonego sukcesem procesu rewitalizacji oraz kierunku, w którym powinniśmy jako miasto podążać. Rewitalizacja nie jest możliwa do przeprowadzenia bez udziału inwestorów prywatnych, których zaangażowanie jest niezbędne do dokonania zmian, jakie zapoczątkowaliśmy. Ten biurowiec to kolejny punkt na mapie Łodzi, z którego możemy być dumni. Sukces tym większy, że oprócz oddania do użytku nowoczesnej przestrzeni w bardzo krótkim terminie, inwestorowi - pomimo panującej sytuacji - udało się wynająć niemal cały budynek. Dzięki takim inwestycjom w Łodzi pojawiają się nowe firmy, co niezwykle nas cieszy.

Rise.pl to polski operator elastycznych powierzchni biurowych, zarządzający siedmioma lokalizacjami w Krakowie i Rzeszowie o łącznej powierzchni ponad 14 000 m kw. Mieszczą one 2200 stanowisk pracy oraz 52 sale konferencyjne. Firma oferuje wynajem przestrzeni charakteryzujących się m.in. płaskimi kosztami i elastycznymi warunkami najmu.

Pierwsze łódzkie biuro Rise.pl zlokalizowane w Starej Drukarni zostanie otwarte w listopadzie 2020 roku. Firma udostępni najemcom powierzchnię 2 100 m kw. zlokalizowanych na 3 piętrach. Znajdą się na niej m.in. biura dostosowane do zespołów liczących od 2 do 30 osób, 11 sal konferencyjnych, dedykowana recepcja biura, cocktail bar, kawiarnia i strefa chillout w części wspólnej. Biuro zaprojektowane zostało w sposób sprzyjający bezpieczeństwu najemców, a jednocześnie nawiązywaniu kontaktów między nimi – metraż przestrzeni wspólnej jest ograniczony, ale oferuje wysokiej jakości wystrój i wyposażenie.

Piotr Augustyn, prezes spółki Rise.pl mówi: - Łódź imponuje dużą dynamiką rozwoju i zdolnością przyciągania biznesu, a także kreatywnością i dużą wrażliwością na design. To miasto, które w odróżnieniu do np. Krakowa czy Warszawy, wciąż dysponuje ogromnym potencjałem pod kątem dynamiki wzrostu. Jednocześnie w Łodzi brakuje wysokiej jakości przestrzeni w modelu flex. W ostatnich latach w mieście pojawiły się biura coworkingowe i duże tradycyjne inwestycje biurowe. Nowe okoliczności spowodowane przez pandemię sprawiają, że coraz wyraźniej sygnalizowane są przez firmy potrzeby dostępu do biur łączących zalety stałej siedziby i coworkingu.

Elastyczne powierzchnie biurowe

Biura w modelu flex charakteryzują się m.in. płaskimi kosztami i elastycznymi warunkami najmu, w których odnajdą się zarówno duże firmy, jak i kilkuosobowe zespoły. Model pozwala szybko reagować na zmniejszanie się lub zwiększanie zapotrzebowania firmy na powierzchnię biurową – np. w związku ze skalą zatrudnienia, czy organizacją pracy, a także konkretne potrzeby najemców w zakresie aranżacji wystroju, wyposażenia wnętrz czy prędkości sieci LAN.

Firma nie wyklucza także otwarcia w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy kolejnych przestrzeni w Łodzi. Obecna sytuacja na rynku biurowym sprzyja nowym usługom i projektom dostosowanym do potrzeb firm odchodzących od tradycyjnej oferty. Najemcy poszukują rozwiązań bardziej elastycznych lub gwarantujących oszczędności, przy zachowaniu wysokiego standardu.

- Obecne czasy są dobrym testem tego, jak faktycznie są elastyczne oferty operatorów biur. Już teraz wiele firm zastanawia się, czy sztywne umowy najmu na kilkadziesiąt miesięcy mają sens w obliczu zmian rynkowych, czy rosnącej roli pracy zdalnej. Jednocześnie nie chcą rezygnować np. z firmowego brandingu, dopasowanego wystroju, odpowiedniego wyposażenia czy dobrej infrastruktury sieciowej. Obserwujemy więc ożywienie zainteresowania klientów nie tylko biurami flex, ale także m.in. usługami wirtualnych biur czy tzw. emergency office, czyli wynajmu przestrzeni na bezpośrednie spotkania zespołów działających na co dzień w rozproszonym modelu. Tendencje te zarówno obecnie, jak i długoterminowo będą sprzyjać dynamicznemu rozwojowi rynku biur elastycznych – podsumowuje Piotr Augustyn.

Stara Drukarnia - ul. Gdańska 130

Marta Zgłobicka, prezes spółki Drukarnia Center mówi: - Jesteśmy dumni, że spółka Rise.pl wybrała Łódź oraz biurowiec Stara Drukarnia jako pierwszą lokalizację w centralnej Polsce. Cieszymy się, że firma doceniła atuty Starej Drukarni, jakimi są: unikalny charakter budynku, świetna lokalizacja oraz mariaż biznesu ze sztuką. Wierzymy, że postindustrialne wnętrza Starej Drukarni pozwolą stworzyć kreatywne miejsce do pracy dla przyszłych najemców Rise.pl. Jesteśmy przekonani, że Gdańska 130 będzie dla Rise.pl dobrym adresem.

Przypomnijmy, że odrestaurowany budynek przy ul. Gdańskiej 130, w którym mieści się Stara Drukarnia, został wybudowany blisko 100 lat temu. W przeszłości funkcjonowały w nim m.in. tkalnia oraz drukarnia wojskowa. Po generalnym remoncie nieruchomość zachowała oryginalne industrialne wnętrza z czerwonej cegły i żeliwne słupy. W nowym biurze Rise.pl, obok historycznych elementów, mają znaleźć się m.in. designerskie meble, dekoracyjne ściany z miedzi, drewniane neony oraz inne detale wykonywane na zamówienie specjalnie z myślą o łódzkiej lokalizacji.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt