Wystawa „Jestem Rodziną Zastępczą” i spot kampanii w Kinie Charlie

Od wczoraj 6 łódzkich rodzin zastępczych „opowiada” swoją historię miłośnikom ambitnych filmów w Kinie Charlie. Dotychczas prezentowaliśmy wystawę w formie plakatów ustawionych na sztalugach w urzędach, domach kultury i kościołach.

Dzięki szefowi kina Charlie teraz można oglądać ją w prawdziwie wystawowym klimacie - zawieszoną w antyramach w przestrzeni, która wiele znaczy dla każdego, kto ceni kino niezależne, stawiające wiele pytań i poruszające ważne tematy społeczne.
Dzieci opuszczone i zaniedbane przez biologicznych rodziców oraz ich relacje z rodzinami adopcyjnymi i zastępczymi wielokrotnie stawały się osią filmowych opowieści. Teraz widzowie odwiedzający kultowe miejsce przy ul. Piotrkowskiej 203/205 będą mogli dotknąć tego tematu w oczekiwaniu na seans oraz tuż przed nim, gdy na ekranie zobaczą spot kampanii Rodzina Jest dla Dzieci.
Mamy nadzieję, że dla wielu z nich wystawa i spot staną się punktem wyjścia do bliższego przyjrzenia się historiom rodzin zastępczych opublikowanym na www.rodzinajestdladzieci.pl.
Prezentowane na wystawie zdjęcia wykonali pro publico bono zaprzyjaźnieni z kampanią łódzcy fotograficy i fotoreporterzy: Małgorzata Druszcz, Marek Kowal, Tomek Ogrodowczyk i Agnieszka Bohdanowicz oraz pracownik MOPS-u i pasjonat fotografii Tomasz Prasał.


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy szefowi Kina Charlie Sławomirowi Fijałkowskiemu oraz jego zespołowi za ugoszczenie kampanii Rodzina Jest dla Dzieci w tak ważnym dla łodzian miejscu.

Polecane aktualności

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Agnieszka Dobrucka, z-ca dyrektora Wydziału Dysponowania Mieniem oraz Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta

Łódź rewitalizacja. Pałac Steinertów wystawiony na przetarg

Aleksandra Hac / BRP

Kto zostanie nowym gospodarzem pięknie odrestaurowanej rezydencji fabrykanckiej przy ul.... więcej

 -  fot. Archiwum UMŁ

Rekordowa liczba ubiegających się o stypendia na rok akademicki 2020/2021!

Zakończyliśmy nabór do Stypendiów Prezydent Miasta Łodzi na rok akademicki 2020/2021. Ostatecznie... więcej

Mimo kryzysu agencje ratingowe wierzą w Łódź. Rating dla Łodzi utrzymany

BRP

Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy emitenta „BBB+”... więcej

Kontakt