Poznaj mamę zastępczą! Spotkanie online już w czwartek 23.07 o 17:00

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby które myślą o pomocy dzieciom z łódzkich domów dziecka, jako wolontariusz lub rodzina zastępcza. Organizujemy spotkanie otwarte, na którym gościem specjalnym będzie mama zastępcza, która niecały rok temu przyjęła pod swój dach dwójkę dzieci. Dlaczego się na to zdecydowała, jak zmieniło się jej życie po tej decyzji... Opowie nam swoją historię i odpowie na pytania uczestników spotkania.

Zdj. unsplash.com.

Drugim gościem będzie wolontariuszka, pracująca z dzieckiem z rodziny zastępczej, opowie kilka zdań o tej formie pomocy. Spotkanie ze względu na epidemię odbędzie się online, poprzez platformę Zoom. Udział w spotkaniu jest niezobowiązujący, ale to dobry pierwszy krok, jeśli chcesz dać coś dobrego dzieciom z trudnym bagażem doświadczeń.

Potrzeby są duże, w łódzkich domach dziecka mieszka jeszcze ponad 400 dzieci, po tym jak zawiodła ich własna rodzina szczególnie potrzebują ciepła i obecności kogoś dla kogo będą ważne.

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu online, napisz do nas poprzez Fb lub e-mail na m.wiecek@mops.lodz.pl. Mimo że spotkamy się w przestrzeni online, chcemy, by spotkanie miało jak najbardziej kameralny charakter. Dlatego też liczba miejsc jest ograniczona.

PS Wolontariusze wspierający dzieci jako korepetytorzy online mogą być z całej Polski. Co do kandydatów na rodziny zastępcze - zapraszamy przede wszystkim osoby z Łodzi i okolic.

Polecane aktualności

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Agnieszka Dobrucka, z-ca dyrektora Wydziału Dysponowania Mieniem oraz Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta

Łódź rewitalizacja. Pałac Steinertów wystawiony na przetarg

Aleksandra Hac / BRP

Kto zostanie nowym gospodarzem pięknie odrestaurowanej rezydencji fabrykanckiej przy ul.... więcej

 -  fot. Archiwum UMŁ

Rekordowa liczba ubiegających się o stypendia na rok akademicki 2020/2021!

Zakończyliśmy nabór do Stypendiów Prezydent Miasta Łodzi na rok akademicki 2020/2021. Ostatecznie... więcej

Mimo kryzysu agencje ratingowe wierzą w Łódź. Rating dla Łodzi utrzymany

BRP

Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy emitenta „BBB+”... więcej

Kontakt