Ponad 600 nowych miejsc pracy tymczasowej w BSH

Firma BSH, jeden z największych pracodawców w aglomeracji łódzkiej oferuje 600 nowych miejsc pracy tymczasowej. Wzrost zatrudnienia związany jest ze wzrostem sprzedaży dużego AGD produkowanego w łódzkich fabrykach.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Paweł Adamowicz, Dyrektor Fabryki Suszarek do Ubrań BSH w Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Firma BSH, jeden z największych pracodawców w aglomeracji łódzkiej oferuje 600 nowych miejsc pracy tymczasowej. , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Pracownicy poszukiwani

Jeden z największych pracodawców w regionie łódzkim firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oferuje około sześciuset nowych miejsc pracy tymczasowej. Od początku lipca pracę w łódzkich fabrykach zaczęło aż trzystu nowych pracowników. Nadal łódzki producent AGD poszukuje około trzystu pracowników tymczasowych.

- Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych wynika z sezonowości sprzedaży dużego AGD. Szczególnie wysoką sprzedaż tych urządzeń obserwujemy w drugiej połowie roku. Dlatego już na początku lipca rozpoczęliśmy rekrutacje. Poszukujemy osób na stanowiska: Pracownik Produkcji, Pracownik Transportu Wewnętrznego oraz Operator Wózków Jezdniowych. Pierwsze umowy o pracę tymczasową pracownicy podpisują z jedną z wspierających nas agencji pracy tymczasowej, ale przewidujemy możliwość przedłużenia umowy już bezpośrednio z BSH. – mówi Paweł Adamowicz, Dyrektor Fabryki Suszarek do Ubrań BSH w Łodzi.

Praca tymczasowa nowym początkiem

Sześćset nowych miejsc pracy oznacza nie tylko rozwój BSH, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na lokalną gospodarkę. 

- Każde miejsce pracy jest na wagę złota, tym bardziej, że podczas epidemii COVID w Łodzi nieznacznie, ale jednak bezrobocie wzrosło – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi. – Kilkaset nowych miejsc pracy, bo wierzę głęboko, że część z nich zamieni się w stałe zatrudnienie to pieniądze w kieszeniach mieszkańców i podatki dla miasta poranionego znacznymi stratami finansowymi. Przy okazji chciałabym z całego serca podziękować BSH za wspaniałe gesty podczas pandemii: zaangażowanie w wolontariat, który organizowaliśmy w mieście czy przekazanie sprzętu AGD o wartości miliona złotych m.in. szpitalowi Biegańskiego. Jestem dumna, że jesteście z nami, w Łodzi.

Ponadto praca tymczasowa może być dobrym początkiem ścieżki zawodowej, dla osób które dotychczas borykały się z trudnościami w znalezieniu pracy, a także dla osób, które pragną zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. 

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt