Skakali przez przeszkody

Na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Skokach Przez Przeszkody w kategoriach: seniorów, juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików. Wzorem lat ubiegłych równocześnie zorganizowano też Mistrzostwa Amatorów Województwa Łódzkiego w Skokach Przez Przeszkody. Wysokie pule nagród finansowych (14 tys. zł) oraz rzeczowych (14 tys. zł) przyciągnęły na start ponad 120 par, które miały również możliwość udziału w zawodach towarzyskich i regionalnych.

Już od pierwszego konkursu półfinałowego seniorów było jasne, że jednym z głównych kandydatów do ostatecznego zwycięstwa, będzie Sebastian Bąk (Stowarzyszenie R&S Stables), który wystawił do rywalizacji dwa konie: wałacha Portosa i klacz Impati Ross VDL. Uzyskanego prowadzenia w klasyfikacji generalnej nie oddał do końca zawodów, które jako jedyny ukończył z zerowym dorobkiem punktów karnych. Wicemistrzynią Województwa Łódzkiego została Nina Milczarek (KJ Infernal Team) na wałachu Picasso, a brązowym medalistą Kamil Grzelczyk (KJ Agri) na klaczy Sanpresssa.

Tradycyjnie na bardzo wysokim poziomie sportowym stała rywalizacja w kategorii juniorów, w której tytuł mistrzowski, złoty medal oraz siodło będące główną nagrodą wywalczyła Wiktoria Troć (KJ Salio Besiekierz Rudny) na wałachu Lotos. Drugie miejsce zajęła Tamara Tybulczuk (KJ Agri) na wałachu Szifo, brązowy medal odebrała Oliwia Ostrowska (Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda), jadącej na wałachu Diament.

Dzielnie walczyli również najmłodsi miłośnicy jeździectwa. Wśród juniorów młodszych, najlepsza okazałą się Zuzanna Olawa vel Olawińska (Sportowy Klub Jeździecki Horseprofi w Łodzi) na klaczy Dalia, drugie miejsce zajął Maciej Pająk (KJ Infernal Team) na wałachu Cherrrokee, a trzecie Julia Wąsiewicz (Łódzki Klub Jeździecki) na wałachu Marino. Rywalizację młodzików wygrała Roksana Frączkowska (KJ Infernal Team) na kucu Impresa Miss Nando, przed dwiema reprezentantkami Sportowego Klubu Jeździeckiego Horseprofi w Łodzi – Julią Kowalską na wałachu Harnaś oraz Leną Michalską na klaczy Bisia.

Mistrzynią amatorów w kategorii dzieci i młodzieży została Natalia Kręgielska (Tuszyński Klub Jeździecki Garbówek), jadąca na mierzącym zaledwie 118 cm w kłębie kucu Santa. Srebrny medal zdobyła Alicja Olaszek (Sportowy Klub Jeździecki Horseprofi w Łodzi) na kucu Prince Polo, a brąz wywalczył Jordan Krakowiak na klaczy Urbania-K. Kategorię juniorów i seniorów wygrał Mateusz Brajtkrojc (CSJ Equestro Łódź) na klaczy Novita, przed koleżanką klubową Kamilą Łajszczak na klaczy IWA oraz Zuzanną Wanat (KJ Infernal Team) na klaczy Toyota.

Polecane aktualności

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Kontakt