Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia, dzięki którym łatwiej przejedziemy przez centrum Łodzi.

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego oraz ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej , fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Od 22 sierpnia 2020 r. będziemy mogli jeździć w dwóch kierunkach ul. Wólczańską od al. Mickiewicza do Więckowskiego i ul. 6 Sierpnia, gdzie zmiany obejmą odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Wólczańskiej.

- Nowa organizacja ruchu na tych dwóch ulicach pozwoli na rozłożenie ruchu w centrum, łatwiejszy przejazd oraz stworzy alternatywę dla kierowców w związku z planowaną budową tunelu średnicowego wraz z przystankiem Łódź Śródmieście – wyjaśnia Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Jak informuje Michał Gogolewski z Zarządu Dróg i Transportu, choć nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od soboty 22 sierpnia, to wcześniej (już od 7 sierpnia) na obu ulicach rozpoczną się prace związane ze zmianą oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach. Wprowadzone zostaną też zmiany w parkowaniu. – Zmiany w organizacji ruchu mają odciążyć układ komunikacyjny al. Kościuszki – ul. Zachodnia oraz usprawnić poruszanie się w relacji wschód – zachód po ul. 6 Sierpnia – podkreśla Michał Gogolewski.

Pierwsze zmiany na ul. Wólczańskiej znajdziemy już przy skrzyżowaniu z trasą W-Z, którą będzie można przejechać na wprost jadąc na północ od „Górniaka”, oraz skręcić w lewo na Retkinię. Aby ruch w dwu kierunkach mógł odbywać się swobodnie i zapewnić bezpieczną odległość między mijającymi się pojazdami, parkowanie na ul. Wólczańskiej zostanie częściowo wyznaczone na chodniku.

Zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniach – pojawią się pasy rozdziału wskazujące poszczególne kierunki, które dodatkowo zasygnalizują kierowcom, że ruch odbywa się już w obu kierunkach. Zamontowane zostaną też nowe sygnalizatory i wprowadzone zostaną zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Wraz z nową organizacją ruchu pojawią się też bezpieczniejsze przejścia dla pieszych z azylami, a na części skrzyżowań powstaną śluzy rowerowe.

Równocześnie z wprowadzeniem dwukierunkowego ruchu na ulicach Wólczańskiej i 6 Sierpnia, z uwagi na komunikację tramwajową ograniczony zostanie ruch na ul. Gdańskiej (na odcinku od ul. 6 Sierpnia do ul. Zielonej) tylko w kierunku północnym.

Prosimy, zwłaszcza w pierwszym okresie zmian, o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt